Komu spodobają się podłogi laminowane?

Urządzając mieszkanie czy dom kwestią podstawową staje się wybór podłogi. W dużej mierze to jej wygląd określa charakter wnętrza, a materiał, z którego jest wykonana zdecyduje o naszym komforcie. Coraz popularniejsze stają się podłogi laminowane. Dlaczego warto postawić na ten nowoczesny materiał i dla kogo to rozwiązanie może okazać się najlepsze?

Jeśli poszukujesz unikalnego wyglądu…

Dawno minęły czasy kiedy podłogi laminowane był jedynie nieudolną kopią natury. Dzisiejsze laminaty z trudem dają się odróżnić od naturalnych materiałów. Nowoczesna technologia pozwala nie tylko odwzorować na powierzchni podłogi wygląd każdego gatunku drewna, kamień czy beton. Daje także możliwość stworzenia głębokiej trójwymiarowej struktury. Dotykając laminatów pod palcami możemy wyraźnie wyczuć sęki i usłojenie. Wyczujemy także różne sposoby obróbki drewna, takie jak szczotkowanie czy chropowatości pozostawiane po jego cięciu. Połączenie kreatywności projektantów i technologii pozwala marce Quick-Step tworzyć bogate kolekcje laminatów pasujących do różnej stylistyki wnętrz. Wśród nich znajdziemy nawet podłogę odzwierciedlającą drewno sosnowe – zbyt delikatne do tworzenia parkietów. Będzie też wyjątkowy wzór czarnej podłogi imitującej kruche japońskie drewno palone.

Jeśli zależy Ci na długowieczności…

Kolor ścian możemy zmieniać co kilka lat. Podobnie jest z meblami i dodatkami. W przypadku podłogi sprawa się komplikuje. Instalujemy ją na całe lata i liczymy, że przez cały czas zachowa swój nieskazitelny wygląd. Dlatego podłogi laminowane to rozwiązanie dla poszukujących trwałości. Wykonane z odpornego na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne materiału nie zmienią swojego wyglądu nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dzięki specjalnej powłoce laminat jest również odporny na kreatywność najmłodszych domowników. Łatwo zmyć z niego ślady kredek, flamastrów czy farbek, gdyż nie wnikają one w strukturę powierzchni. Do utrzymania czystości wystarczą proste domowe detergenty i woda. Świetną wiadomością dla ceniących wygodę jest fakt, że podłogi laminowane Quick-Step zwalniają nas z konieczności powtarzania zabiegów pielęgnacyjnych. Raz zainstalowane nie wymagają od nas cyklinowania, lakierowania czy olejowania, które w przypadku drewna w zasadzie trzeba powtarzać raz na sześć miesięcy. Dodatkowo, dzięki opatentowanym przez Quick-Step zatrzaskom Uniclic, z samą instalacją poradzi sobie nawet najmniej utalentowany majsterkowicz.

Jeśli marzysz o wyjątkowym wnętrzu…

Częste mycie podłogi drewnianej czy jej zalanie wodą na pewno odbije się na wyglądzie naturalnego materiału. W przypadku laminatów mamy pewność, że nawet długotrwały kontakt z wodą nie pozostawi na nich śladu. Odpowiednio wyciskane i zabezpieczone fugi w wielu kolekcjach pogłóg laminowanych Quick-Step, pokrycie specjalną powłoką wypierającą wilgoć i użycie opatentowanego systemu zatrzaskowego Uniclick dają gwarancję stuprocentowej wodoszczelności. Stąd już tylko krok do zainstalowania podłogi we wszystkich pomieszczeniach. Nie trzeba iść na estetyczne kompromisy dobierając kolor i fakturę płytek ceramicznych w kuchniach otwartych na salon. Piękna barwa i struktura drewna zagości również w łazience, gdzie wychodząc spod prysznica możemy stąpać po ciepłej i miłej w dotyku posadzce. Co więcej, laminaty, w przeciwieństwie do parkietów, sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym, a dzięki odpowiednim podkładom są niezwykle ciche.