Konstrukcje dachowe – wymarzony dom

Podstawowym materiałem na konstrukcje dachowe dla obiektów zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych jest drewno. Wynika to z niskiego kosztu i łatwej obróbki tego materiału. Z licznych badań wynika, że najlepsze drewno jest sprowadzane ze Szwecji. Wyrastające w lasach północy, w trudnych warunkach klimatycznych, co powoduje, że charakteryzuje się ono wąskimi przyrostami rocznymi (słojami). W konsekwencji materiał używany do konstrukcji dachowej jest „zbity” i wytrzymały. Drewno jest wysuszone i strugane, a co najważniejsze jest sprawdzane pod względem wytrzymałości mechanicznej przy użyciu specjalnych urządzeń do testowania drewna.

Konstrukcje dachowe

Zapewne każdy w pewnym okresie swojego życia marzy o własnym domu. W młodości, jeśli mamy swój pokój, staje się on naszym światem, staramy się nadać mu osobisty charaker, uczynić zeń prywatne terytorium. Opuściwszy dom rodzinny przystępujemy do urządzania innego i jesteśmy pełni obaw, czy nam się to uda – przecież trzeba będzie podjąć tyle decyzji. Jedni się tego boją, inni nie mogą wręcz doczekać się chwili, gdy wyrzuszą na zakupy. Nie wszystko jednak można dostać w sklepie. Niezastąpione są też niecodzienne pomysły. Co wybrać na podłogę: wykładzinę, dywan, maty czy deski? A może kamień lub cegłę? Część elementów zastaniesz na miejscu, pewnych wyborów ktoś dokona za Ciebie – decydują romiary domu lub poprzedni właściciele. Ale i tak będziesz chciał dostosować to wszystko do własnych potrzeb. Może nie da się zmienić podłogi, ścian sufitów czy schodów, ale prawie na pewno zechcesz coś przemalować, zmienić, poprzesówać. Nawet jeśli zadanie jest za poważne, by wokonać je samemu – nie zniechęcaj się. Jeśli wiesz, czego chcesz, z łatwością znajdziesz lokalnego budowlańca czy rzemieślnika, który to zrobi. Wszystko to kwestia wyboru, czekają Cię dziesiątki decyzji, a każda mówi coś o Tobie czy twoim partnerze lub rodzicach. Przerażająca perspektywa, a musisz być na to gotowy – nie tylko u progu życia we własnym domu, ale i później – podczas przeprowadzek czy przemalowań, gdy zmienią się okoliczności lub twoje dochody. Pojawią się wciąż nowe pytania, ale i odpowiedzi. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw – na pewno nie powinniśmy oszczędzać na konstrukcji dachowej w swoim wymarzonym domu.

Drewniane konstrukcje dachowe są prostsze w montażu w porównaniu do konstrukcji stalowych. Wielu producentów oferuje materiały zrobione „na gotowo” co zaoszczędza dużo czasu i pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że drewniane wiązary są lekkie i przy mniejszych rozpiętościach można się obejść bez dźwigu.

Gotowe konstrukcje dachowe

Konstrukcje dachowe, to oszczędność i wysoka prezycja wykonania. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo inwestując w nowoczesną technologie. Firmy oferują komputerowe projektowanie i sterowanie produkcją i co równie istotne, kompleksowe wykonawstwo dachów. Mamy duże pole do popisu podczas realizacji DOMU MARZEŃ.

Jak wyglądała budowa waszych domów marzeń? Drewniane konstrukcje dachowe spełniają Wasze oczekiwania? Zapraszamy do dyskusji.