Korzyści biurka dopasowanego do wieku i przeznaczenia

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. U schyłku wakacji wielu rodziców rozgląda się za “wyprawką” dla dzieci do szkoły. W tym czasie oprócz książek, zeszytów oraz przyborów do nauki warto pomyśleć nad zakupem nowego biurka dopasowanego do wieku i przeznaczenia. Odpowiednie dopasowanie mebli do nauki przynosi wiele korzyści. Jakich? Dowiesz się z tego artykułu.

Biurka dziecięce – aspekt zdrowotny

Rok szkolny niesie dla dzieci wiele wyzwań z którymi dzieci będą musiały zmagać się każdego dnia. Odrabianie zadań domowych, doskonalenie umiejętności wymaga włożenie sporej ilości czasu, dlatego warto sprawić by czas ten spędzony był przez dziecko w komfortowych warunkach. Stworzenie odpowiedniego miejsca do nauki  jest elementem sprzyjającym pogłębianiu wiedzy. Ergonomia jest niezwykle istotna jeśli chodzi o miejsce do nauki dla dziecka. Właściwie dopasowane do wieku i przeznaczenia biurko dziecięce wymusza prawidłową pozycję ciała dziecka oraz przeciwdziała skutkom nieodpowiedniej postawy ciała takim jak nadwyrężenia oraz skrzywienia kręgosłupa. Brak zagwarantowania wygodnego miejsca do nauki może powodować rozproszenie uwagi i pogłębić niechęć do odrabiania lekcji.

Biurko Charlie biały

 

Biurka dziecięce – aspekt psychologiczny

Odpowiednie dopasowanie mebli przynosi wiele korzyści nie tylko zdrowotnych. Warto spojrzeć na temat szerzej. Miejsca do nauki dla dziecka, własne biurko ma również aspekt psychologiczny. Miejsce tzw. kącik do nauki, które się podoba użytkownikowi oraz w którym dziecko czuje się dobrze zachęca do przebywania w nim. Biurko dziecięce jest niezwykle istotne zwłasza dla dzieci rozpoczynających naukę. By podkreślić wyjątkowość oraz powagę tego czasu jakim jest rozpoczęcie przygody ze szkołą zachęcamy do przygotowania miejsca do nauki i zakupu biurka dopasowanego do wieku dziecka. Z myślą o pierwszoklasistach na rynku dostępne są biurka dziecięce, których budowa współgra z drobną budową ciała dziecka. Współczesne biurka dziecięce cechują się lekką brył oraz szeroka gama kolorystyczną. Większość modeli wyposażone jest w szuflady do przechowywania. Wybór biurek do pokoju dziecięcego jest naprawdę duży, każdy bez problemu znajdzie model idealny do pokoju dziecięcego.

Biurko z kontenerkiem Bolmen granatowy 120 cm
Biurko z kontenerkiem Bolmen zielony 100 cm

Biurko młodzieżowe – wymiar motywacyjny

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego myśleć o nowym wyposażeniu pokoi dziecięcych pomyśleć powinni również rodzice starszych dzieci oraz młodzieży.  Przygotowanie odpowiedniego, indywidualnego miejsca do nauki dla dziecka czy też młodzieży ma również wymiar motywacyjny. Jeśli Twoje dziecko wykazywało niechęć w poprzednich latach do nauki może warto zastanowić się jak sprawić by obowiązek odrabiania lekcji nie był katorgą. Być może poprzez zmianę wystroju wnętrza pokoju dziecięcego, zakup nowego biurka młodzieżowego dopasowanego do wieku dziecka sprawisz, że dziecko będzie lepiej postrzegało swoją przestrzeń przygotowaną do nauki. Biurka młodzieżowe wyróżniają się często niepowtarzalnym designem, atrakcyjnym dla oka dzieci starszych oraz młodzieży. Często takie biurka wyposażone są w elementy takie jak podświetlenie LED, różnego rodzaju dedykowane uchwyty oraz elementy dostosowane do podłączenia sprzętu komputerowego. Takie udogodnienia są niezwykle ważna zwłaszcza teraz kiedy widmo nauki zdalnej “on line” stało się bardzo rzeczywiste.

Zachęcamy do tego by same dzieci czy też młodzież mogły mieć swój udział w doborze rodzaju i wygładu biurka. Samodzielnie wybrany model biurka gwarantuje to, że mebel będzie się podobał, a to może przełożyć się na chęć korzystania z tej przestrzeni.

Biurko B-006 czerwony – czarny

 

Biurko B-160
Biurko TABLO B