KREATYWNE UMYSŁY I ICH ORYGINALNE PROJEKTY

Stoisko Bosa na targach Salone del Mobile przypominało w tym roku skrzynię pełną skarbów. Zajrzyjmy do jej środka i poznajmy magiczny świat zamieszkiwany przez niezwykłe indywidua…

fot. Mood-Design – Raki vase by Jaime Hayon

Dekoracyjna ceramika śmiało wraca do naszych domów w niezwykłych formach, wykreowanych przez najlepszych projektantów. Przoduje w tym marka Bosa, której najnowsze propozycje autorstwa Eleny Salmistraro i Jaime’a Hayona urzekają nadzwyczajną oryginalnością i mocną symboliką.

fot. Mood-Design – David tea pot by Jame  Hayon

Elena Salmistraro swoją kolekcją Most Illustrious oddaje hołd włoskim mistrzom designu, takim Achille Castiglioni (którego setna rocznica urodzin przypada na 2018 rok), Riccardo Dalisi, Michele De Lucchi, czy Alessandro Mendini, tworząc trójwymiarowe ceramiczne totemy.

fot. Mood-Design – Most Illustrious by Salmistraro

Figurki fizycznie przypominają poszczególnych artystów, a jednocześnie można w nich dopatrzeć się nawiązania do prac, które uczyniły ich sławnymi na całym świecie.

fot. Mood-Design – Primates Mask by Salmistraro

Z kolei kolekcję Theatre Hayon tworzą kolorowe przedmioty codziennego użytku, którym autor Jamiego Hayona nadał wyszukane, osobliwe kształty.

fot. Mood-Design – Takuya double vase by Jaime Hayon

Nowości świetnie korespondują z modelami, które zadebiutowały na styczniowych targach Maison & Objet – wazonami Fusca projektu Constance Guisset i maskami Primates, będącymi uzupełnieniem kolekcji wazonów i talerzy autorstwa Eleny Salmistraro.

fot. Mood-Design – Fusca by Guisset

Ręcznie wykonane dekoracje i elementy zastawy stołowej znakomicie wpisują się w charakterystyczny styl włoskiej marki. Oryginalne kształty ceramiki Bosa, fantazyjne wykończenia i unikalna paleta kolorystyczna sprawiają, że modele są istotnymi elementami dekoracyjnymi każdego wnętrza.

fot. Mood-Design – King Vase by Riccardo Dalisi

Ceramika Bosa dostępna jest w salonie Mood Design i w sklepie internetowym pod adresem www.mood-design.pl.