Krzesło Ollie prosto z Brooklynu

Krzesło Ollie to przełomowe siedzenie, które rozpościera się z rozkwitu i wysuwa się za pomocą prostego pociągnięcia sznurka.

Ollie to transformowane krzesło, inaczej przesuwne. Kiedy pierwszy raz je zobaczyłam pomyślałam sobie o oszczędności miejsca i przestrzeni. Świetna alternatywa dla małych pomieszczeń. Dodatkowo nowoczesny system składania i rozkładania siedziska zrobił na mnie ogromne wrażenie. 

Firma KARPETROBOT z siedzibą w Brooklynu uruchomiła pierwszy produkt do siedzenia na Kickstarter. Krzesło Ollie to przełomowe siedzenie, które rozpościera się z rozkwitu i wysuwa się za pomocą prostego pociągnięcia sznurka. Wykonane jest  z drewnianych listew, które pozwalają magicznie zmieniać się między profilem siedzącym a płaskim.

Kolorystyka dowolna

Projekt artystyczny i typ drewnianej powierzchni siedziska Ollie można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Powierzchnia siedziska jest wymienna i krzesło w prosty sposób dopasowuje się do okazji.

Zastosowanie w praktyce

Krzesło Ollie można zawiesić płasko na ścianie, aby uzyskać elegancki i alternatywny system przechowywania.

Może właśnie dzięki swojej wszechstronności jest to tak wspaniały mebel. Pierwsza myśl jaka nasunęła się to konkurencja dla Krzesła Flux projektu Douwe Jackobsa. Oczekiwana cena detaliczna to 450 USD, ale podczas kampanii Kickstarter można kupić krzesło za 275 USD.

Który fotel bardziej przypadł Wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii.