Kuchnia z efektem wow – na co postawić?

Kuchnia jest sercem domu – prawdopodobnie wszyscy znamy to powiedzenie, a co więcej, zgadzamy się z nim. Zatrzymajmy się wiec przy temacie zabiegów aranżacyjnych, na które warto postawić w kuchni, tak by stała się ona miejscem przytulnym, a jednocześnie modnym. Do dzieła!

Wprowadź naturalną cegłę do kuchni

Cegła dekoracyjna – ten materiał wykończeniowy wnosi do wnętrza wiele dobrego! Z jednej strony surowość, z drugiej ciepło i przytulność. Wszystko to urzeka nas do tego stopnia, że na wykorzystanie cegiełek decydujemy się w już nie tylko w przypadku stylu industrialnego (gdzie cegła wiedzie prym), ale i skandynawskiego, rustykalnego, nowoczesnego czy eko.

Stara cegła to bez dwóch zdań ponadczasowy surowiec aranżacyjny i dlatego warto na nią postawić w centrum domu – kuchni. Gdzie położyć płytki ceglane? Możliwości jest kilka, a wynikają one zazwyczaj z kształtu kuchni, jej wielkości oraz tego czy jest pomieszczeniem zamkniętym bądź otwartym na salon (wówczas motyw cegły można kontynuować w części jadalnianej czy wypoczynkowej). Niemniej, strefa w kuchni, gdzie kafelki ceglane pojawiają się najczęściej, to ściana nad blatem kuchennym. Przez niektórych cegła między szafkami w kuchni zabezpieczana jest szybą ochronną na dystansach – nie jest to jednak konieczne. Odpowiednia impregnacja cegiełek w zupełności wystarczy.

 

Miej pod ręką świeże zioła w kuchni

Wygospodarowanie miejsca na aromatyczne zioła w kuchni sprawi, że zarówno nasze dania, jak i kuchnia nabiorą wyrazu. Wnętrze, w którym gotujemy, pieczemy, toczymy rozmowy – stanie się miejscem jeszcze bardziej przytulnym, świeżym, odwołującym się do natury. Czyż nie o tym marzy każdy z nas?

W sieci odnaleźć można mnóstwo inspiracji na zioła w kuchni, a w zasadzie na ich niebanalne wyeksponowanie. Przytoczymy kilka z nich: półka wisząca mocowana do sufitu, doniczki wieszane na szynach, donice kieszeniowe mocowane do ściany, ogród wertykalny na ścianę w postaci modułów –  koniecznie sprawdźcie nasze propozycje i wybierzcie tę, która zaprezentuje się najlepiej w Waszej kuchni.

 

Wyposaż kuchnię w tablicę kredową

Choć kojarzona głównie ze szkołą, cieszy się niemałą popularnością w nowoczesnych wnętrzach. Mowa oczywiście o tablicy kredowej – ozdobnym i funkcjonalnym produkcie z zakresu wyposażenia wnętrz, który doskonale sprawdzi się właśnie w kuchni! Możemy na niej zanotować listę zakupów, datę zbliżającej się uroczystości, wizyty u lekarza etc. lub zostawić ważną czy też miłą wiadomość domownikowi. Niewątpliwie skorzystają z niej również dzieci.

Tablice kredowe powinniśmy bez problemu znaleźć w marketach budowlanych w różnych wymiarach, kształtach, a nawet wykończeniu (tablica kredowa w czarnej, srebrnej czy drewnianej ramie). Ten rodzaj dekoracji mocujemy do ściany dokładnie tak jak obraz czy plakat. Na tym jednak nie koniec, bowiem na rynku dostępne są jeszcze alternatywne warianty pod względem montażu – samoprzylepne tablice kredowe. Możecie je nabyć w większości sklepów internetowych z dekoracjami ściennymi. Sami zdecydujecie, który wariant wybierzecie do swojej kuchni!