KWC – szwajcarska precyzja w kuchni

Niewątpliwie cechą narodową Szwajcarów jest precyzja. Ale jest ona również wyróżnikiem marek premium. Należy do nich firma KWC, producent najwyższej jakości baterii i zlewozmywaków. Ich wyrafinowany, minimalistyczny styl odpowiada trendom w aranżacji kuchni, które wyznaczają targi EuroCucina.

Na swoją renomę szwajcarska marka pracuje nieprzerwanie od niemal 150 lat. Konsekwentnie wprowadza ważne innowacje, bez których dziś nie wyobrażamy sobie kuchni. To KWC wyprodukowała w 1957 roku pierwszą na świecie baterię z wyciąganą̨ wylewką, a w 1982 roku pierwszą z ceramiczną głowicą. Udoskonalenia pojawiają się również w modelach już dostępnych na rynku.

Zlewozmywaki z niewidocznym przelewem

I tak wszystkie zlewozmywaki wyposażone są w niewidoczny przelew. To opatentowane przez KWC rozwiązanie nadaje stalowym komorom prosty, a jednocześnie wysublimowany charakter. Wyróżnia je również niezwykle cienka ramka i nowy sposób montowania „in top”. W kreatywnych poszukiwaniach marka idzie znacznie dalej, proponując połączenie zlewozmywaka z baterią w funkcjonalną i estetyczną całość – nierozerwalną parę. Zmieniając dotychczasowe myślenie o strefie wody, zaprojektowane zostały trzy kolekcje.

Najnowsza linia – ERA

Najnowszą linią jest ERA, łącząca powściągliwe wzornictwo stalowego zlewozmywaka z funkcjonalną baterią. Baterie dostępne są w trzech wariantach. Różnią się kształtem wylewki – jeden ortogonalny i dwa eliptyczne. Wspólny jest dla nich niezwykle smukły kształt, uzyskany dzięki wylewce o średnicy zaledwie 18 mm. Z kolei zlewozmywaki z linii ERA mają ultracienką i precyzyjnie wykonaną krawędź, całkowicie zintegrowaną z blatem kuchennym.

– W produktach KWC widać zupełnie nowe spojrzenie na formę. A ta jest konsekwencją przemyślanych detali takich jak: cienkie średnice wylewek, precyzyjne krawędzie i gładkie powierzchnie. Zredukowany do minimum kształt baterii i zlewozmywaków idealnie wpisuje się w aktualne trendy widoczne na mediolańskich targach EuroCucina. Obecnie wszystkie elementy kuchni, w tym także strefa wody są starannie projektowane i wykonywane z najwyższej jakości materiałów. W kuchni, będącej częścią reprezentacyjną mieszkania, nie ma miejsca na półśrodki – komentuje architekt Ewelina Jankowska z pracowni EV Architects.

Linia KWC – ZOE

Kolejna linią KWC jest ZOE, gdzie oprócz kilku modeli stalowych zlewozmywaków, znajdziemy baterię, w której strumień wody podświetlany jest ledami. Minimalistyczna forma baterii kryje cała gamę wyrafinowanych technicznie funkcji, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Należy do nich dotykowe sterowanie przepływu wody i temperatury. Kolor czerwony oznacza wodę gorącą, pomarańczowy ciepłą, a niebieski zimną. Model ma również tryb czyszczenia i automatycznego wyłączania, co jest bardzo przydatne, gdy zapomnimy zakręcić wodę.

Kolekcja ONO

Natomiast ONO to kolekcja łącząca funkcjonalność z subtelnym wzornictwem. Zlewozmywaki mają funkcjonalną krawędź w połowie wysokości komory, na której oprzeć można praktyczne akcesoria. Dzięki temu komora staje się dodatkową przestrzenią do pracy. Baterie z tej linii wykorzystują innowacyjne rozwiązania. Przykładem jest elastyczny wąż, swobodnie poruszający się w dowolnym kierunku, który w stanie spoczynku powraca do oryginalnej pozycji. A ciekawym detalem jest delikatny z wyglądu uchwyt sterowania przepływem wody, wykonany ze stali chirurgicznej.


Szwajcaria niezmiennie wysoko plasuje się w rankingach jakości życia. Zawdzięcza to malowniczej przyrodzie, czystemu środowisku oraz legendarnemu przywiązaniu mieszkańców do porządku i jakości. Tamtejsze firmy sformułowanie „Swiss made” uczyniły gwarancją trwałości i zadowolenia z produktu. Tak też jest w przypadku marki KWC.

https://www.youtube.com/watch?v=GU3ftH2_c9E

https://www.facebook.com/FrankePolska/