Lampy Sunray Premium/ LUMELINE ZWYCIĘZCA TOP DESIGN AWARD 2018 kategorii Oświetlenie

Na targach Home Decor w Poznaniu osobiście mieliśmy przyjemność zobaczyć, dotknąć Lampy Sunray Premium firmy LUMELINE oraz poznać osoby, które stoją za jej powstaniem – małżeństwo – Beata Musiał-Tomaszewska i Robert Sarlej. Lampa zrobiła na nas ogromne wrażenie, ale nie tylko jakość jej wykonania, niesamowite możliwości oświetleniowe jakie może dać użytkownikowi ale również historia jej powstania. Ta lampa zbudowana jest z miłości 😉 bo jak nazwać sytuację w której to mąż tworzy prototyp lampy dla żony malarki, której zawsze jak sama mówi “brakowało światła”?

Jak powszechnie wiadomo potrzeba matką wynalazku, ale gdy spotkają się dwie potrzeby, to już nie ma siły, musi powstać coś fajnego.

Beata Musiał-Tomaszewska i Robert Sarlej to zespół uzupełniających się ludzi – z jednej strony artysta malarz uzależniony od dobrego oświetlenia, z drugiej kreatywny projektant- konstruktor o wielkiej potrzebie tworzenia. Deficyt słońca, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym jest częstym problemem. Próby znalezienia właściwego oświetlenia na rynku, zaowocowały powstaniem ich pierwszej lampy, na własny użytek. Jak sami mówią pierwsze lampy “były może bardziej masywne i mniej eleganckie, ale z powodzeniem spełniały swoje zadanie”. Służą domownikom do dnia dzisiejszego. Priorytetem była jakość światła oraz ergonomia. Z czasem zauważyli, jak chętnie odrabiają przy nich lekcje ich dzieci. Pojawiły się także zamówienia od znajomych.

Jak powstała marka Lumeline?

Beata Musiał-Tomaszewska i Robert Sarlej projekt dopieszczali przez 2 lata. Wprowadzali udogodnienia, zminimalizowali formę, dopracowane zostały też detale. Tak powstała marka Lumeline, stawiająca na funkcjonalność oraz jakość. Precyzję wykonania zawdzięczamy połączeniu tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnym parkiem maszynowym. Lampy produkowane są w Polsce z trwałych materiałów, jest więc to produkt na lata.

Nasza lampa, formą i właściwościami przypomina promień słońca, dlatego nazwaliśmy ją: „Sunray”. Dzięki zastosowaniu liniowego źródła światła uzyskaliśmy duże, jasne, równomiernie oświetlone miejsce pracy. Szeroki zakres regulacji daje nieograniczony wachlarz ustawień, oraz łatwość dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wszystkie wyżej wymienione cechy zaowocowały produktem o dużo szerszym zastosowaniu niż pierwotnie zakładaliśmy. Często klienci zaskakują nas coraz to nowymi zastosowaniami. Nasze lampy, poza pracowniami artystów, oświetlają również biurka dzieci, kancelarie adwokackie, gabinety lekarskie czy nowoczesne salony, gdzie nietuzinkowe wzornictwo, precyzja i jakoś wykonania stanowią główne kryterium wyboru oświetlenia – mówią autorzy lamp – Beata Musiał-Tomaszewska i Robert Sarlej.

Lampy Sunray Premium/ LUMELINE zostały docenione przez szacowne grono jury konkursu Top Design Avard 2018 i otrzymały nagrodę za najlepszy produkt w kategorii oświetlenie.

Prace Beaty Musiał-Tomaszewska można obejrzeć  TUTAJ. 

Zapraszamy na stronę LUMELINE.