Ławka na środku stawu? To możliwe

Woda we współczesnym wydaniu to już nie kaskady, oczka wodne czy fontanny. Te elementy, choć w pewien sposób wpisały się w polski krajobraz, w większości przypadków szybko tracą swój urok. Wynika to z faktu, iż często są montowane domowymi metodami i przy braku odpowiedniego zabezpieczenia po zimie stają się estetyczną porażką. Woda w nowoczesnym wydaniu to element, który przyciąga uwagę.

Platforma widokowa zlicowana z lustrem wody

Taras widokowy na popularnym stawie w Vöcklabruck w Austrii daje gościom niesamowitą możliwość obserwacji stawu z poziomu wody. Jest on kolejnym projektem wkraczającym dosłownie w wodę, najbardziej znanym jest holenderska realizacja mostu Mojżesza. Zaprojektowany przez pracownię architektury krajobrazu Westpol szlak prowadzi przez kręty park z dużą ilością zieleni i stopniowo przez rampę wprowadza nas wgłąb stawu. Rampa daje możliwość również osobom niepełnosprawnym spędzenie czasu w tej niesamowitej konstrukcji. Z brzegu niewidzialny, taras na w wodzie umożliwia wypoczynek oraz zwiedzanie tylko w okresie letnim, kiedy nie ma obfitych opadów. Na samym środku znajduje się betonowe siedzisko, umożliwiające dłuższe spędzenie czasu w „wodzie”.

Dzisiaj oko ma cieszyć woda w prostej, eleganckiej i wyrafinowanej oprawie, takiej jak tafle, ściany czy stoły wodne. Wysoka jakość materiałów, które się wykorzystuje we współczesnych rozwiązaniach: kamień, nowoczesny beton, a także materiały niestandardowe, takie jak szkło czy metal, zapewnia trwałość aranżacji ogrodu.  Profesjonalny projekt i realizacja zapewnią nam spokój i zadowolenie na wiele lat, a warto pamiętać, że każdy element, nawet dobór roślinności decyduje o jakości ostatecznego założenia. 

Nawet w najskromniejszej postaci woda pozytywnie oddziałuje na ogród – ekosystem, nasze samopoczucie i kompozycję. Pozwala nawilżyć powietrze, a jej szemranie koi nerwy większości z nas. Przy niewielkich ogrodach woda jako główna ozdoba otoczenia podkreśli gust i status właścicieli.

Platforma widokowa zrobiła na Was wrażenie? Zapraszamy do dyskusji.

 

Teraz i Ty możesz tworzyć decodom.pl + dodaj artykuł

Odwieź nas też na: