Living Coral – Pantone – kolor roku 2019

Kolorem w 2019 roku według Pantone jest odcień Living Coral. W uzasadnieniu podkreślono, że to “barwa łagodna dla oka, napawająca optymizmem i chęcią do życia”. Kolor jest autentyczny i pozytywny.

Pantone to amerykańska firma zajmująca się tworzeniem systemów na potrzeby przemysłu poligraficznego. Opracowała też autorską skalę barw. Od 1999 roku ogłasza “kolor roku”. Jest to kolor, który będzie królował przez kolejne miesiące. Co to oznacza? Zdominuje wybiegi podczas tygodni mody, widoczny będzie w designie, architekturze, w kuchni i przede wszystkim w social mediach.

Living Coral ma zwrócić naszą uwagę na środowisko, a przede wszystkim jego ochronę, stanowiąca aktualnie jeden z podstawowych celów społeczno-politycznych. Kolor Pantone 2019 ma skłonić nas do myślenia o rafach koralowych, jednych z najstarszych ekosystemów na Ziemi, zapewniających schronienie i pożywienie ogromnej różnorodności gatunków. Warto pamiętać, że w rafach koralowych żyje większa liczba gatunków morskich na metr kwadratowy niż w jakimkolwiek innym środowisku morskim.

Living Coral we wnętrzu

Osobom, którym spodobał się kolor Living Coral i chciałyby przymierzyć się do zmiany swoich wnętrz, zastosować go na ścianach, proponujemy skorzystanie z pomocy dostępnego Kreatora wnętrz. Jest to prosta w obsłudze aplikacja, stworzona, by ułatwić podjęcie decyzji o zmianach podczas remontu lub aranżacji wnętrz w ogóle. Dzięki temu narzędziu stworzymy cyfrowy obraz pomieszczenia, które przy pomocy ponad 2000 kolorów, można dowolnie i wielokrotnie wirtualnie przemalowywać. Kreator wnętrz online nie tylko pozwoli wykreować realistyczne wizualizacje, pomoże trafnie wybrać kolory, ale niczym profesjonalista podpowie, jakie barwy będą komponowały się we wnętrzu najlepiej.

Warto zainwestować również w dodatki w tym kolorze Living Coral jak np.: Lampa Moth gradient.

.

Poduszka Life koralowa, którą kupić możesz TUTAJ.

Kolorem mijającego roku był fiolet. Wytypowany w 2018 roku przez Pantone Ultra Violet miał oddać to, co aktualnie dzieje się nie tylko w kulturze, ale również na świecie. Był to odcień trudny i niezbyt pozytywny. Living Coral to złoto-koralowy odcień, niezwykle intensywny, ciepły i zarażający optymizmem – totalne przeciwieństwo Ultra Violet.

Wybór Pantone 16-1546 Living Coral firma Pantone celebrowała wspólnie z Royal Palm South Beach Miami. To resort znajdujący się samym sercu Miami Beach, tuż przy plaży i Ocean Drive.

Na Instagramie Pantone widzimy zdjęcie z plaży pełnej parasoli w kolorze Living Coral, które na tle lazurowej wody Oceanu Atlantyckiego i błękitnego nieba wyglądają obłędnie!

Po więcej inspiracji kolorem z Living Coral zapraszamy na nasz profil na Pinterest.