Łóżka drewniane – w tradycyjnym i współczesnym stylu. Jak wybrać idealne?

Drewniane łóżka są popularne już od lat i wiele osób decyduje się na ich zakup do swojej sypialni. Gdy również chcesz zdecydować się na łóżko drewniane, zobacz, jak wybrać najlepszy mebel dla siebie!

Zalety łóżek drewnianych – dlaczego warto je wybrać?

Łóżka produkowane są z różnych materiałów, ale najczęściej w tym celu używane jest drewno.

To materiał, który cechuje się wieloma zaletami, między innymi jest on bardzo wytrzymały, odporny na uszkodzenia, a także przyjazny dla środowiska naturalnego. Warto też wskazać, że łóżka drewniane można bez problemów naprawiać, a także malować, gdy okaże się, że ich pierwotny kolor już nam się znudził. Właśnie dlatego są one traktowane jako zakup na lata.

Wobec tego łóżka drewniane są obecne w tak wielu domach i mieszkaniach w Polsce, często razem z innymi meblami drewnianymi, które tworzą z nim stylowy komplet do sypialni.

Drewno na łóżko – jakie jest najlepsze?

Do produkcji łóżek drewnianych używane są różne rodzaje materiałów. Jakie z nich stosowane są najczęściej?

Gdy łóżko drewniane ma być bardzo trwałe i wytrzymałe, warto zdecydować się na łóżko dębowe. Dąb jest materiałem o bardzo wysokiej twardości, a przy tym ma on bardzo atrakcyjny wygląd, dlatego też dębowe meble są uznawane za najwyższej jakości meble drewniane.

Również dobrym wyborem będą łóżka bukowe – https://fabryka-snu.pl/category/lozka-lozka-drewniane-lozka-bukowe które pod kątem swojej twardości nie są wprawdzie tak wytrzymałe jak dębowe, ale również są odporne na czynniki zewnętrzne i przy tym estetyczne. Mają przy tym niższe ceny od łóżek dębowych, co jest ich dużym atutem.

W najniższych cenach można natomiast kupić łóżka wykonane z drewna drzew iglastych, na przykład sosnowego, świerkowego. Takie drewno jest jednak miękkie, co oznacza, że mogą szybko pojawić się na nim zarysowania, wgłębienia, więc może ono stracić swój atrakcyjny wygląd w krótszym czasie niż meble z twardszych gatunków drewna.

Nowoczesne i tradycyjne łóżka drewniane

Łóżka wykonane z drewna są dostępne w różnych stylach, między innymi można wybrać modele, które mają wygląd prosty, nowoczesny, ale również te, które są zdobione i dzięki temu uzyskują tradycyjny charakter.

Dodatkowo można także kupować je w różnych kolorach, na przykład wybrać łóżka bukowe albo sosnowe malowane na biało, które efektownie wyglądają zwłaszcza w aranżacjach rustykalnych, skandynawskich.

Warto więc zapoznać się z różnymi wariantami łóżek drewnianych dostępnymi w sklepach oraz bezpośrednio u producentów, aby wybrać takie, które będą najlepiej pasowały do aranżacji sypialni i do naszego gustu!