Łóżko piętrowe – Marzenie Każdego Dziecka

Łóżko piętrowe to marzenie większości dzieci, a dla rodziców jedna z możliwości zagospodarowania niewielkiej przestrzeni pokoju dziecka w atrakcyjny sposób. Na rynku znajdziemy wiele propozycji łóżek piętrowych i rozwiązań w zależności od tego ilu dzieciom ma służyć oraz ile miejsca może zająć w dziecięcym pokoju. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych pokojach.

Dla ilu dzieci łóżko piętrowe?

  • Łóżko dla jednego dziecka daje najwięcej możliwości aranżacyjnych. Jedną z opcji, dla jednego dziecka, jest łóżko na antresoli, które u góry posiada miejsce na spanie, a na dole przestrzeń na szafki czy biurko. Takie rozwiązanie zyskuje przestrzeń na spanie, a dziecku zapewnia wiele radości, możliwości wdrapywania się i kreatywnej zabawy.
  • Gdy natomiast poszukujemy łóżka dla dwójki, najczęściej będą to dwa materace na stelażach ułożone do siebie równolegle. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę czy między nimi jest wystarczająco dużo przestrzeni oraz czy z obu materacy: zarówno z górnego jak i z dolnego istnieje możliwość łatwego zejścia.
  • Istnieją też modele łóżek piętrowych zaprojektowane nawet dla trójki dzieci. Łózko piętrowe 3 osobowe najczęściej ma konstrukcję, która wymagać może wysunięcia dolnej szuflady, na przykład dla malucha, który śpi na najniżej partii. Zyskujemy jednak sporo miejsca na zabawę w ciągu dnia. 

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie łóżka piętrowego?

– Jakość i staranność wykonania oraz trwałość powinny mieć dla nas duże znaczenie. Łóżka piętrowe mają służyć dzieciom kilka lat. Nie koniecznie będą w nich tylko spać. Łóżko musi być solidnie wykonane bo zazwyczaj odbywają się na nim szalone, skoczne zabawy.

– Łóżko piętrowe powinno być trwałe, czyli wykonane solidnie, stabilne, aby całkowicie wyeliminować ryzyko jego przewrócenia.

– Łóżko piętrowe powinno być uniwersalne czyli mieć taką długość, która umożliwi korzystanie z nich osobom dorosłym. O wygodzie decyduje przede wszystkim dobór materaca, a ten już możemy najczęściej wybrać według własnych upodobań co do twardości oraz według możliwości finansowych.

–  Rozwiązania techniczne związane z wchodzeniem na górną część łózka również są różne i mają znaczenie. Ważne są także wszelkie rozwiązania umożliwiające przechowywanie drobiazgów w przestrzeni obudowy łóżka – skrytki, szuflady, pojemniki. Przydają się, kiedy aranżujemy niewielki pokój.

– Zanim zakupimy łózko piętrowe zastanówmy się czy nasze dzieci nie są zbyt małe na takie rozwiązanie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a łóżko piętrowe nie jest rozwiązaniem, które nadaje się dla najmłodszych dzieci. Istotna jest także wysokość barierek i szerokość rozstawienia szczebelków.

Łóżka piętrowe i ich design

Łóżka piętrowe różnią się stylem i sposobem wykonania. Najpopularniejsze są łóżka drewniane, choć na rynku znajdziemy też łóżka metalowe, a także z elementami plastikowymi. Różnią się także designem. Mogą przypominać statek piracki lub zamek. Znajdziemy także łóżka piętrowe, które zajmują dużo miejsca, mają nietypowy kształt lub rozmiar, drabinki do wspinania, czy zjeżdżalnię do zabawy i przede wszystkim do szybkiego zejścia. Ceny łóżek piętrowych kształtują się rozmaicie, w zależności od materiału, z których są wykonane, jakości materacy, ilości miejsc do spania oraz atrakcyjności rozwiązań.

Odwieź nas też na: