Marka AlmiDecor wkracza do świata e-commerce

AlmiDecor.com to nowoczesna, innowacyjna platforma sprzedażowa, skierowana do wszystkich osób, które poszukują unikalnych produktów wysokiej jakości do wyposażenia wnętrz.

Historia marki

Firma AlmiDecor została założona w 1991 roku. Dzięki nowoczesnemu podejściu do biznesu oraz dbałości o wysoką jakość produktów, szybko stała się kultową marką w segmencie premium. Do szybkiego wzrostu jej rozpoznawalności przyczyniły się takie aspekty jak wyjątkowa prezentacja produktów, nietypowe dla tamtych czasów, bogato dekorowane witryny sklepowe oraz obsługa klienta na wysokim poziomie. Pięknie zaaranżowane salony oraz wyjątkowa atmosfera, która w nich panowała przyciągały coraz to większe grono wiernych fanów, którzy poszukiwali oryginalnych mebli i dodatków do wnętrz w unikalnym wydaniu. Sieć AlmiDecor, posiadając ponad 50 sklepów stacjonarnych w Polsce, sklepy w Pradze oraz w Wilnie, obsłużyła w ciągu 10 lat, ponad 6 milionów klientów!

Obecnie marka AlmiDecor prowadzi nowoczesny sklep online www.AlmiDecor.com oferujący unikalne produkty premium.

Kompleksowa obsługa klienta

Zmieniająca się sytuacja rynkowa i duże zainteresowanie zakupami w Internecie spowodowały, że właściciele spółki podjęli decyzję o zmianie modelu biznesowego z jednoczesnym zachowaniem wizerunku AlmiDecor jako marki premium. Zamknięcie sklepów stacjonarnych było świadomą decyzją, która jak się okazało, otworzyła przed właścicielami jeszcze więcej możliwości rozwoju. Sklep internetowy to bowiem nieograniczona oferta produktowa, łatwe i szybkie zakupy z możliwością dostawy do domu, a co za tym idzie oszczędność czasu dla klientów, którzy poszukują wyjątkowych produktów do swojego domu. Dziś AlmiDecor to nowoczesny sklep internetowy maksymalnie sfokusowany na dostarczaniu szerokiej oferty produktów wysokiej jakości o unikalnym na rynku wzornictwie.

Nowy sklep AlmiDecor  to:

  • zaawansowana wyszukiwarka produktów,
  • nowa funkcjonalność procesu transakcyjnego,
  • nowa platforma w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych,
  • zaawansowany mechanizm filtrowania produktów oraz intuicyjna kategoryzacja produktów (co cieszy nawet  najbardziej wymagających klientów),
  • szczegółowe opisy produktowe oraz informacje techniczne dostarczające kompleksowej wiedzy na temat produktów,
  • odświeżony design nowej strony, który sprawia, że platforma jest czytelna i bardziej przejrzysta dla użytkownika.

Nowy model biznesowy i nowy inwestor

Ważnym krokiem w procesie konsekwentnego rozwoju firmy i realizację spójnej strategii marki było nawiązanie współpracy z nowym inwestorem, którym została firma Fargotex – największy polski dystrybutor tkanin obiciowych i dekoracyjnych. Nowy zarząd spółki stawia sobie za cel prowadzenie innowacyjnej platformy sprzedażowej z szeroką ofertą unikalnych produktów do wyposażenia wnętrz. Wychodząc naprzeciw nowym i starym klientom AlmiDecor poszerzyło ofertę o nowe marki, style wnętrzarskie i kategorie produktowe.

Marka z 28 letnim doświadczeniem w branży

AlmiDecor to wyjątkowa marka znana w Polsce i za granicą, której początki działalności sięgają 1989 roku. Pasja, zaangażowanie, budowanie sieci lojalnych partnerów i kontrahentów oraz doświadczeni pracownicy to elementy, które złożyły się na sukces marki. AlmiDecor jest pionierem w swojej dziedzinie. Dowodem na to, jest otrzymana w 2008 roku nagroda GIA Awards, przyznawana za najbardziej innowacyjny koncept sklepu z branży wyposażenia wnętrz. Mimo długoletniej drogi biznesowej, marka AlmiDecor pozostała firmą rodzinną – stanowisko Prezesa firmy obejmuje obecnie Aleksander Mrozek, najstarszy syn założyciela firmy.

Właściciele podkreślają, że stopniowa zmiana pokoleniowa, połączona z nowoczesnym podejściem do biznesu, to ważny krok w procesie efektywnego rozwoju marki, która idzie po nowe, a jednocześnie pełnymi garściami czerpie z długoletniego doświadczenia w branży.

Dzisiaj marka jest rozpoznawalna, a jej spójna strategia marketingowa oraz konsekwentne stawianie na jakość sprzedawanych produktów kojarzy AlmiDecor z ekskluzywnymi, wyjątkowymi wnętrzami.

DecoDom w pełni rekomenduje wszystkie sprzedawane przez AmiDecor produkty oraz potwierdza najwyższą jakość obsługi klienta!