Markizy, żaluzje a może rolety zaciemniające – rozwiązania chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem domów

Światło dzienne jest bardzo istotne dla dobrego samopoczucia i zdrowia o czym doskonale wiedzą osoby zajmujące się projektowaniem domów i mieszkań. Zgodnie z panującymi trendami współczesne inwestycje charakteryzują się wieloma przeszkleniami, tak by ich mieszkańcy mogli cieszyć się we wnętrzach z naturalnego oświetlenia słonecznego przez większą część dnia. Kierunek ten w związku ze zmianami klimatycznymi jakie nastąpiły w ciągu ostatniej dekad bywa niestety również bardzo kłopotliwy. Kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, a słońce intensywnie świeci w szyby wysoka temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych powoduje dyskomfort. Jak chronić domy i mieszkania przed nadmiernym nagrzewaniem? Jakie rozwiązania dedykowane stolarce okiennej zastosować by chronić przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń?

Rolety zewnętrzne

Jeśli słońce zbyt intensywnie świeci i temperatura w twoim domu lub mieszkaniu podniesie się do momentu gdy nie będzie komfortowo przebywać w nim, powinieneś zainwestować w rolety zewnętrzne. FAKRO rolety pomogą chronić przestrzeń mieszkalną przed nadmiernym ogrzewaniem latem ale również stanowią świetną izolację cieplną zimą i osłonę przed hasałem przez cały rok. Na rynku dostępne są dwa rodzaje rolet zewnętrznych: podtynkowe i zewnętrzne rolety natynkowe. Zazwyczaj w nowych inwestycjach montowane są  rolety podtynkowe, gdzie mechanizm rolety zamontowany jest jak nazwa wskazuje pod tynkiem w specjalnej przygotowanej przestrzeni nad oknem. Z kolei rolety zewnętrzne natynkowe zwane również adaptacyjnymi montowane są w budynkach już istniejących. Jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczem rolet zewnętrznych i nie wiesz jaki system sprawdzi się u Ciebie w domu, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa w FAKRO rolety sklep. Aby odpowiednio dobrać wielkość dodatków należy znać rozmiar okna, który podany jest na tabliczce znamionowej umieszczonej na skrzydle okna.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, który zdobywa coraz większe rzesze fanów jest możliwość zamontowania dodatkowej funkcji do rolet zewnętrznych jaką jest moskitiera. Moskitiera chroni przed przedstawaniem się owadów, w tym np. uciążliwych komarów.

 

Rolety zewnętrze typu screen

Interesującym i zarazem designerskim rozwiązaniem chroniącym przed nadmiernym nasłonecznienim domów są nowoczesne rolety zewnętrzne typu screen. Chronią przed słońcem, przepuszczają mniej promieni UV niż tradycyjne rolety zewnętrzne metalowe, jednak prezentują się znacznie bardziej nowocześnie i estetycznie, a co najważniejsze nawet gdy rolety są zsunięte nadal można obserwować otoczenie poza domem.

 

Rolety zaciemniające

W wielu domach piętrowych sypialnie umiejscowione są właśnie na piętrze. Takie umiejscowienie pokoi przeznaczonych do wypoczynku bywa również bardzo kłopotliwe, ponieważ przestrzeń na poddaszach bardzo się nagrzewa, a wysoka temperatura powodują dyskomfort domowników. W takich sytuacjach arto zainwestować w rolety zaciemniające, które są rozwiązaniem bardzo łatwym w montażu. Dzięki najnowszym technologią dostępne na rynku FAKRO rolety zaciemniające wykonane są z najnowocześniejszych materiałów które nie przepuszczają światła oraz promieni UV. Istnieją dwie możliwości zasuwania FAKRO rolety zaciemniające rolet zaciemniających: tradycyjna ręczna oraz za pomocą sterowania przełącznikiem lub pilotem. FAKRO rolety zaciemniające cechuje również szeroki wybór materiałów, dzięki którym bez problemu każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla swojego wnętrza.

Żaluzje

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na okna dachowe są żaluzje. Zastosowanie ich w pomieszczeniach z oknami dachowymi daje wiele możliwość ustawienia nasycenia światła. Można całkowicie je zasłonić lub ustawić w taki sposób by promienie słonecznie delikatnie dostawały się do pomieszczenia tworząc przyjemny półmrok. Żaluzje FAKRO to rozwiązanie na miarę XXI wieku, nietuzinkowy design, elegancja ale i funkcjonalność. Żaluzje FAKRO zamontowane częstą stają się dodatkowym elementem dekoracyjnym wnętrza.

 

Markizy

Dla posiadaczy okien dachowych na rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie w postaci markiz. Markizy FAKRO online są bardziej skuteczne w ochronie termoaktywnej pomieszczeń na poddaszu niż standardowe rolety zaciemniające i żaluzje dedykowane do okien dachowych. Dodatkową zaletą markiz FARO online jest to, że stanowią świetną barierę akustyczną dla deszczu. Markizy tłumią odgłos spadających na szybę kropel deszczu, co jest wyjątkowo doceniane przez użytkowników zwłaszcza w nocy.