Marzysz o wygodnej garderobie? Sięgnij po modele typu walk-in

Uporządkowane, dostępne na wyciągnięcie ręki ubrania, buty, torby i akcesoria to marzenie nie tylko większości Pań, ale i Panów, którzy współcześnie chcą wyglądać równie dobrze. Dlatego garderoba walk-in coraz częściej staje się pomieszczeniem „must have” w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. Jak zatem zaprojektować wymarzoną przestrzeń do przechowywania?

 

W dobrym stylu

Czasy, kiedy tradycyjne szafy zaspakajały wszystkie potrzeb użytkowników minęły bezpowrotnie. I dobrze! Już samo szukanie w nich ubrań może przyprawić o zawrót głowy. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz w pośpiechu szykował się do pracy czy na spotkanie. Po takim poranku zazwyczaj zostaje sporo stresu i jeszcze więcej bałaganu. Problemy te rozwiązują garderoby typu walk-in, które nie tylko perfekcyjnie organizują odzież, buty i różnorodne akcesoria, ale też same w sobie prezentują się równie efektownie. A jakie są najnowsze i najbardziej pożądane rozwiązania?

 

Najlepsza garderoba jest jak dopasowane ubranie od krawca, czyli wykonana na wymiar. Dzięki temu efektywnie wykorzystamy każdy centymetr dostępnej powierzchni oraz zabudujemy nawet trudne, nieustawne miejsca, takie jak skosy czy narożniki pomieszczeń. Wśród wykończeń nadal największą popularnością cieszą się trwałe materiały, które wiernie imitują kolor i teksturę drewna w ciemniejszej palecie kolorystycznej. Chociaż najnowsze trendy podpowiadają dekory imitujące jasne gatunki drewna, dając tym samym większe spektrum wyboru. Niezwykle ważną rolę pełni właściwie zaplanowane oświetlenie. W Raumplus proponujemy najnowszej generacji liniowe oświetlenie LED, którym możemy sterować, zmieniając jego temperaturę barwową i natężenie. Ponieważ ubrania gromadzą duże ilości kurzu, aneks z garderobą powinien być zamykany. Warto wspomnieć, że dajemy możliwość spersonalizowania wyglądu drzwi poprzez układ szprosów, rodzaj szkła i wykończenie ramy. Najnowszą naszą propozycją są drzwi „Facet” ze ściętymi profilami, inspirowane szlifem kamieni szlachetnych, które pokryte są satynową anodą w kolorze złota, miedzi lub czerni. – podpowiada Aneta Świderska, projektantka Raumplus.

x

Garderoba starannie zaplanowana

Planowanie garderoby powinno uwzględniać wielkość pomieszczenia, budżet i osobisty gust. Warto, też od razu przewidzieć jakie funkcje powinna spełniać. Czy ma służyć tylko do przechowywania ubrań, czy pełnić jakieś dodatkowe funkcje?

Dostępna przestrzeń jest najważniejszym czynnikiem przy planowaniu garderoby, a pożądane funkcje będą miały kluczowy wpływ na jej rozmiar. Ogólnie przyjmuje się, że powinna mieć co najmniej 6-8 m2, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca do przechowywania i swobodnego korzystania. A jeżeli dysponujemy sporym aneksem lub nawet osobnym pomieszczeniem, to w garderobie może pojawić się również komoda-wyspa na akcesoria, toaletka, a nawet stanowisko home office – komentuje architekt Katarzyna Skonieczko z pracowni PRW Design.

Wymarzona garderoba powinna służyć nie tylko do przechowywania ubrań i akcesoriów, ale także być przestrzenią, w której możemy czuć się komfortowo i twórczo wyrażać siebie. Dzięki starannemu planowaniu, odpowiedniej koncepcji pomieszczenia i indywidualnym rozwiązaniom oferowanym przez Raumplus możemy stworzyć w pełni spersonalizowaną koncepcję garderoby marzeń.

Więcej na : www.raumplus.pl