Meble dębowe

Polska od zawsze była znana z doskonałej jakości drewnianych mebli i chociaż te nie są tak popularne jak kiedyś ze względu na istniejące dzisiaj tańsze możliwości produkcji mebli, ta oszczędność jest bardzo pozorna. Dobrze wykonane drewniane meble są niezwykle wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i mogą służyć naszej rodzinie przez dziesięciolecia.

 

Stoły, szafki, komody, biurka, regały i wszystkie inne meble wytwarzane z litego drewna dodają elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdą i z miejsca stają się jego centralną częścią. Są również doskonałym rozwiązaniem do stosowania na zewnątrz, ponieważ bardzo dobrze sprawdzają się na świeżym powietrzu.

 

Meble na zamówienie

 

Najlepsze meble z litego drewna, o których więcej można dowiedzieć się tutaj: https://patrei.pl/ są wykonywane z drewna bukowego, jesionowego i dębowego na specjalnie zamówienie, zgodne z wytycznymi podanymi przez klienta. Meble drewniane doskonale pasują zarówno do starego (oraz stylizowanego na stare) wnętrza, jak i do nowoczesnych rozwiązań, bardzo dobrze na przykład korespondują ze szkłem. Starannie dobrany materiał wykonania wraz z idealnym wykończeniem, które wiąże się na przykład z wypełnieniem naturalnych wyżłobień dla osiągnięcia jak największej gładkości, a przy tym zachowanie naturalnej faktury, daje niezwykłe połączenie bliskości natury z praktycznym zastosowaniem. Decydując się na meble wykonane na wymiar mamy pewność, że będą one doskonale dopasowane do przestrzeni, w której się znajdą i że będą z nią stanowić jedną całość.

 

Trwałość przede wszystkim

 

Wyjątkowo trwałe są meble dębowe. Wybierając meble drewniane poza niezwykłą elegancją uzyskujemy przedmiot, który zapamięta wiele ważnych chwil i z którym również my będziemy te chwile kojarzyć. Wybierając rodzaj drewna warto wziąć pod uwagę, że o ile drewno dębowe jest uważane za wyjatkowo trwałe, mocne i twarde, to jesionowe jest uważane za najstarsze i ma wyjątkowo bogate usłojenie. W przeciwieństwie do innych materiałów każdy rodzaj drewna (a nawet drewno jednego rodzaju), ma inny kolor i zawsze jest niepowtarzalny.

 

Gdzie kupować meble z litego drewna?

 

W meble z litego drewna, które z założenia są meblami najwyższej jakości najlepiej zaopatrywać się u doświadczonych stolarzy i projektantów, którzy mają już na swoim koncie wiele udanych produktów, a poza chęcią sprzedaży swojego wyrobu umieją doradzić klientowi najlepsze możliwe dla niego rozwiązanie i pomóc mu w stworzeniu własnego, unikatowego projektu. Bardzo ważny jest proces obróbki drewna, od której zaczyna się proces powstawania mebla. Doświadczenie w tym aspekcie również jest bardzo ważne. Kluczowa jest umiejętność podjęcia decyzji, czy przy danym projekcie najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie blatu z drewna czy ze szkła, a podstawy z drewna czy z metalu. Zmysł estetyczny poza umiejętnością projektowania i wykonania na najwyższym poziomie jest bardzo ważny, ponieważ mebel ma być nie tylko praktyczny, ale też cieszyć oko, zwłaszcza mebel tak wysokiej jakości.