Meble klasyczne, czyli pomysł na ponadczasowy salon

Styl skandynawski uważasz za zbyt minimalistyczny, a loftowe wnętrza nie wpisują się w twoją estetykę? Być może nie potrafisz również wyobrazić sobie pokoju dziennego w ultranowoczesnej odsłonie, a boho męczy cię nadmiarem wrażeń… Jeśli taki sposób myślenia jest ci bliski, prawdopodobnie oznacza to, że urządzaniu salonu powinieneś postawić na meble klasyczne. Czym się charakteryzują? Jak w oparciu o nie przygotować aranżację salonu? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

1. Salon w stylu klasycznym – czym się wyróżnia?

2. O czym pamiętać, urządzając salon klasyczny?

3. Klasyczne meble, czyli jakie?

Jeśli obawiasz się, że w zalewie skandynawskiego wzornictwa niełatwo będzie znaleźć odpowiednie stylowe meble, mamy dobrą wiadomość. Poszukiwane meble klasyczne Toruń proponuje w szerokim asortymencie, dlatego jedyny problem, z jakim możesz się zetknąć, to konieczność wyboru wyłącznie jednego produktu.

Salon w stylu klasycznym – czym się wyróżnia?

W salonie urządzonym klasycznie liczy się funkcjonalność, wygoda i ponadczasowość zastosowanych rozwiązań. Trend ten z jednej strony zbliża się do nurtów minimalistycznych, gdyż nacisk kładzie na porządek i eliminację zbędnych przedmiotów, z drugiej strony ma wiele wspólnego z eleganckim klimatem retro. Korzystaj raczej z palety łagodnych, stonowanych kolorów i wybieraj naturalne materiały. Szukając mebli, sięgaj po modele z subtelną ornamentyką i wyrazistych, ale nie przesadzonych detalach. Przykładem mogą być komody wyposażone w przyciągające wzrok metalowe uchwyty.

Nie musisz obawiać się, że salon w stylu klasycznym przestanie być modny. Meble stylowe o najwyższej jakości wykonania zawsze były i zawsze pozostaną na czasie, dlatego pojedyncze sztuki czy gotowe zestawy mebli są doskonałym wyborem i inwestycją.

O czym pamiętać, urządzając salon klasyczny?

Urządzanie salonu w stylu klasycznym daje wiele możliwości. Tworząc aranżację i dopasowując produkty, kieruj się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Klasyka jest, wbrew pozorom, bardzo elastyczna, dlatego zindywidualizowanie trendu nie nastręcza większych kłopotów, a wachlarz pomysłów jest w zasadzie nieograniczony.

W urządzaniu salonu skupiaj się przede wszystkim na podstawowym przeznaczeniu tego pomieszczenia, czyli funkcji wypoczynkowej. W tym kontekście dość oczywiste stają się meble ułatwiające relaks: wygodne kanapy i narożniki, stolik kawowy, miękki fotel z podnóżkiem. To absolutna podstawa, którą uzupełnić możesz poprzez wykreowanie strefy jadalni czy zaaranżowanie kącika telewizyjnego. Akcentuj poszczególne funkcje przestrzeni w zależności od potrzeb rodziny i metrażu, którym dysponujesz.

Klasyczne meble, czyli jakie?

Jakie meble do salonu klasycznego wybrać? Czym powinny się charakteryzować? Według jakich kryteriów dokonać wyboru? Pytań z pewnością jest wiele, a odpowiedzi zaskoczą cię wszechstronnością rozwiązań.

Zacznij od sofy lub narożnika. Dobrze, gdy mebel wypoczynkowy w stylu klasycznym ma prostą, ale nieoczywistą formę. Wskazane są choćby duże poduchy oparciowe, podłokietniki, pikowania lub przeszycia. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się lekkie sofy na wyższych nóżkach.

Równie ważne są pozostałe elementy umeblowania. W tego typu wnętrzu dobrze zaprezentują się stylowe witryny z przeszkleniami, komody i szafki rtv z białymi frontami i nieskomplikowane konstrukcyjnie krzesła. Elegancki sznyt nadasz aranżacji, wybierając meble z delikatnym frezowaniem czy ozdobnymi uchwytami. To szczegóły, które robią dużą różnicę i sprawiają, że niewielkim wysiłkiem wykreujesz oryginalne wnętrze.