Druga twarz sklejki

Zdawać by się mogło, że wszystko, co związane z szeroko rozwiniętym pojęciem mebla zostało wymyślone. Nie wyczerpiemy tematu – pisząc o nim godzinami. Zastanawialiście się nad połączeniem starego mebla z nowym?

Idąc z duchem czasu, podążamy za nowinkami technologicznymi. Trendy zmieniają się w błyskawicznym tempie, a do niewielu wnętrz pasują meble wykończone pracochłonną politurą. Na pozór surowe, bardziej niedokończone. Analizując ich skład nasuwa się dziwne pytanie – Dlaczego nie skorzystać z takich materiałów jak sklejka? W czasach II wojny światowej sklejka była wykorzystywana do budowy samolotów, zaś w czasach bardziej aktualnych budowano z niej domy jak w Stanach Zjednoczonych.

Meble ze sklejki? – Tak. W połączeniu z nowymi technikami takimi jak drukowanie. Tworzymy coś unikatowego, pasującego do naszego wnętrza.
Stare to styl i funkcja. Nie wymyślimy nowego przeznaczenia dla mebli. Nasz mebel WOODEN LOVE nawiązuje to powojennych lat polskiego dizajnu. Jest on szczególnie bliski naszemu sercu. To właśnie one kojarzą nam się z beztroskim dzieciństwem.

Nasuwa się pytanie czy to pasuje do wnętrza, w którym eksponujemy nasz mebel? Zdaje się, że tak.

Pomysł na wnętrze to połączenie modernizmu z loftem, tworząc tym samym kwintesencje niepowtarzalnego klimatu. Reasumując – to surowa sklejka i epiczna grafika. Wszystko tworzy funkcjonalność, czego w życiu codziennym tak bardzo potrzebujemy.

Nowe oznacza łamanie stereotypów. Efekt prac weekendowych – DREWNIANA TABLICA MAGNETYCZNA. Nowoczesna alternatywa dla kolekcjonerów magnesów.


W głowach, projektach lub realizacjach górują produkty powstałe na bazie łączenia drewna z nowymi technikami, lub z technikami czy materiałami, które nie pasują z założenia do drewna.

Prace WOODEN LOVE w wersji miniaturowej będzie można zobaczyć na Targach Home Decor 14-17 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dnia 15 marca zawita na nasze stoisko Ekspert Wooden Love z którym będziecie mieli okazje porozmawiać o całym procesie tworzenia ich autorskich mebli.  Serdecznie zapraszamy DECODOM Pawilon 6A stanowisko 38A

Jak Wam podobają się meble Wooden Love? Łączenie starego z nowym jest tym czego szukacie? Zapraszamy do dyskusji.