Modern classic w Luksemburgu

Czym się charakteryzuje luksusowa aranżacja domu? Całkowitym dopasowaniem do potrzeb mieszkańców oraz ich gustu. To indywidualne podejście łączy się z zamówieniem wyposażenia na wymiar.

 

 

Przykładem miejsca uszytego na miarę jest apartament w Luksemburgu, który zaprojektował architekt Krystian Motyl, prowadzący krakowską pracownię Studio MOTYL. Otwarta przestrzeń części dziennej jest co prawda podzielona na strefy, jednak trudno dostrzec przebiegające między nimi granice. A to za sprawą specjalnie zaprojektowanej zabudowy spajającej wnętrze w całość, wykonanej przez firmę ZAJC.

Wnętrze reprezentuje styl modern classic, gdzie tradycja idzie w parze z nowoczesnością. Bez zbędnego przepychu ani zbytniego minimalizmu. Konsekwentnie zastosowana kolorystyka i materiały nadają realizacji spójnego wyrazu. Efekt ten udało się uzyskać dzięki współpracy z firmą ZAJC. Dostarczone przez nią wyposażenie jest bardzo wysokiej jakości. Najbardziej cieszy mnie fakt, że inwestorzy są bardzo zadowoleni ze swojego nowego miejsca – komentuje architekt Krystian Motyl, pracownia Studio MOTYL.

 

Materiały, kolorystyka, detale i wykończenia z kuchni przechodzą płynnie w salon. Ten sam rysunek frezów powtarza się na fornirowanych drzwiach szaf i lakierowanych na biało szafek. Otwarty regał kolorem przechodzi w wyspę, która symbolicznie wyznacza granicę świata wypoczynku od miejsca kulinarnych popisów. Ciekawym zabiegiem są blaty wykonane z różnych materiałów. Jasny ze spieku o wzorze satuario koresponduje z szafkami wiszącymi, a ciemny z kamienia negresco z wysoką zabudową, na której boku znalazło się nawet miejsce dla modnej witryny.

Motywem wnętrza jest drewno. Fornir dębowy pojawia się nie tylko na frontach szaf i wykończeniu regałów. Również część ścian strefy wypoczynkowej została wyłożona fornirowanymi panelami. Naturalny materiał ociepla wnętrze, do którego natura zagląda przez panoramiczne okna, kadrujące malownicze widoki na Ardeny.

 

Pomimo różnorodności materiałów i rozwiązań w apartamencie panuje elegancki balans. Nic nie jest przesadzone, a nowoczesność zyskuje klasycznego ducha.

Więcej na: www.zajc.pl

oraz na

www.facebook.com/projektowaniewnetrzmotyl/

www.instagram.com/studiomotyl/