Modne kolory na fototapetach do salonu, sezon 2021/2022

Czy już wiecie jakie kolory będą hitem na 2022 r?   Ciemna zieleń, intensywny, ciemno czerwony kolor, brązy w odcieniu czekoladowym, amaranty, kolor żółty w odcieniu musztardy, błękit, ale też spokojna szarość. Przeważają kolory intensywnie nasycone. Takie kolory to wyzwanie nawet dla architektów wnętrz. Może właśnie myślisz o remoncie albo o małych zmianach w dekoracji salonu, sypialni?  Jeśli nasze pomysły zainspirują Was do własnych poszukiwań najlepszych dekoracji do Waszych mieszkań, podzielcie się z nami swoimi rozwiązaniami. Czeka Was niezła zabawa. Paleta barw jest bardzo bogata. Oto kilka pomysłów na dekoracje wnętrz przy użyciu fototapet, obrazów.

Fototapety w modnych kolorach z przewagą kolorów żółtego, ciepłych brązów

Słynny obraz Gustawa Klimta pt. „Pocałunek” posłużył nam do wykonania fototapety do sypialni. Obrazy Gustawa Klimta są niezwykle dekoracyjne, przeważają w nich kolory w różnych odcieniach żółtego, złota. Te kolory ukochał Klimt. Jego obrazy w wizerunkiem pięknych kobiet, kwiatów, drzew życia, kolorowych mozaik wręcz ociekają złotem. Motyw Pocałunku Klimta na fototapecie do sypialni w tak fantastycznie obecnie modnych kolorach to doskonały wybór. Poduszki w kolorach złota, pościel zdobiona żółtymi palmowymi liśćmi i już mamy bogatą stylizację. Fototapeta wykonana z reprodukcji słynnego obrazu będzie także elegancką ozdobą na ścianę do salonu.

Fototapeta do sypialni „Pocałunek” Gustava Klimta

Malownicze drzewa na fototapecie w kolorze brązowym

Drzewa malowane akwarelą w modnym kolorze brązu, odcieniach czekolady. Tło w delikatnych odcieniach żółtego. Różne odcienie brązowych drzew, na pierwszym planie intensywny kolor czekolady, na planach dalszych kolory brązu, jakby rozrzedzone, ten trik kolorystyczny pozwala nam osiągnąć efekt 3d, fototapeta optycznie powiększa dekorowaną przestrzeń. Fototapeta w centralnym miejscu salonu stanowi jego elegancką ozdobę. Kolorystyka fototapety i motyw drzew na fototapecie podkreśla piękno podłogi wykonanej z naturalnego drewna. Wystrój salonu w pastelowych kolorach to także zamierzony efekt, który sprawia wrażenie, że salon jest większy niż w rzeczywistości.

Fototapety do salonu w kolorach szarości z dodatkiem brązu

Las w delikatnych szarościach, ożywiony wprowadzonym dodatkowym kolorem brązu w odcieniu świetlistej rdzy. Mamy tu szary, delikatny kolor tak niezmiennie modny a dodatkowo wprowadzony kolor można dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb. Wprowadzając żądany kolor do fototapety, możemy przygotować dekoracje do salonu indywidualnie dopasowane do koloru mebli lub dodatków dekorujących salon. Zamawiając nowoczesne fototapety do salonu, warto sprawdzić na jakim podłożu będą drukowane. Zwyczajowo podłoża strukturalne są bardziej efektowne, ale niestety są trochę droższe. Dekoracja ściany w salonie to inwestycja na kilka lat, dlatego należy dokładnie dobrać wzór fototapety i dobrać jakość materiału, z którego będzie wykonana. Najtańsze fototapety są wykonane z papieru, fototapety winylowe są droższe, ale są mocniejsze, grubsze i bardziej eleganckie.

Fototapety w kolorach ciemnej zieleni, w odcieniu butelkowym – hit sezonu 2022

Fototapety do salonu, jadalni w kolorach głębokiej butelkowej zieleni, wykonana na podstawie słynnego obrazu Claude Monet’a, to niezwykle artystyczna dekoracja. Piękno obrazu Monet’a na fototapecie wzmocnimy drukując go na podłożu strukturalnym. Fototapeta ze strukturą płótna wspaniale sprawdzi się w tej dekoracji. Czy wiecie, że Monet specjalnie zaprojektował ogród i staw pełen lilii, wodnych kwiatów, aby móc go malować o każdej porze roku? Lilie, nenufary stanowią główny motyw jego obrazów, które tworzył już u schyłku swojego życia. Salon tonący w zieleni, soczysta zieleń drzew, ozdobnych krzewów i kolorowe kwiaty, romantyczny mostek spinający brzegi stawu to piękna kompozycja, którą doceni nie tylko artysta. Wystrój salonu wykonany przy użyciu fototapety z obrazem Monet’ a sprawi, że jego słynny obraz możemy podziwiać nie tylko jadąc do Muzeum w Paryżu, Nowym Yorku czy Londynu, ale także na ścianie własnego mieszkania.

Fototapeta zielony las we mgle

Fototapeta Las we mgle, ściana lasu w ciemno zielonym kolorze, w kolorze tak modnym sezonie 2021/ 2022. W sezonie tym, często pogrożeni w zdalnej pracy biurowej, coraz bardziej tęsknimy za przyrodą, otwartymi przestrzeniami. Fototapeta z motywem lasu, pozwoli nam otoczyć się pięknym naturalnym krajobrazem. Dodatkowo, zieleń w różnych odcieniach jest nieodzownym kolorem natury. Naturalne kolory drzew, nieba, ziemi, a więc kolory: zielony, niebieski, brąz można swobodnie łączyć, tworząc eleganckie dekoracje. Fototapeta z zielonym lasem już sama w sobie stanowi bogatą dekorację salonu. Wystarczy, że na kanapie położymy żółtą lub brązową poduszkę i mamy gotową stylizację tak modną w tym sezonie. Las spowity mgłą na fototapecie to także element romantyczny, można ten motyw wykorzystać dekorując sypialnię. Fototapety z wizerunkiem lasu to także przykład fototapety 3d. Alejki leśne, piętrowa roślinność lasu, las spowity mgłą, kreują głębię i optycznie powiększają przestrzeń.

Fototapety w kolorach czerwieni – moda na intensywne kolory

Fototapeta do salonu z czerwonymi różami na zielonym tle – Fototapeta jak malowanie

Nie macie jeszcze dość fototapet z kolorem zielonym? A jak Wam się podoba karminowa róża na ciemno zielonym tle. To stylizacja dla Tych odważnych, ale jakże urocza. Moda na intensywną czerwień zachęca do szaleństwa w stylizacji. Czerwień jest dominującym kolorem, co pozwala nam też zaoszczędzić na innych dodatkach dekoracyjnych. Czerwień róży jest stonowana zielonym kolorem tła. Butelkowa zieleń na fototapecie w połączeniu z intensywnym kolorem czerwieni kwiatu wprowadza do dekorowanej przestrzeni efekt 3d. Fototapety do salonu 3d, to także optyczne powiększenie przestrzeni. Fototapeta 3d z motywem róży w tym niewielkim saloniku dodaje mu elegancji i wyjątkowości.

Fototapeta abstrakcja w odcieniach szarości, granatu, niebieskiego

Delikatna szarość, barwy granatu w różnych odcieniach, sprawiają wrażenie obrazu malowanego na strukturalnym tynku. Szlachetny mur dekorujący ten salonik podkreśla jego vintażowy styl. Jeśli chcemy wzmocnić efekt betonu na ścianie, należy wybrać podłoże do druku strukturalne. Fototapeta fizelinowa ze strukturą tynku „podkręci” ten zamierzony efekt. Fototapety do salonu z abstrakcyjnym wzorem to idealne rozwiązanie, jeżeli nie koniecznie zależy nam na konkretnym wzorze a bardziej na kolorystyce, którą chcemy wprowadzić do dekoracji przestrzeni. Eksperymentując z kolorem także możemy otrzymać ciekawy wystrój salonu. Dekoracje do salonu w postaci fototapet, obrazów, plakatów można odpowiednio skompletować dekorując salon w wybranym stylu. Ważne jest, aby całość dekoracji łączył chociaż jeden element, może ją spajać na przykład styl dekoracji lub jej motyw.

Fototapeta w abstrakcyjnych kolorach szarości i żółtego

Jasne odcienie szarości w połączeniu z kolorem żółtym rozświetlają salon. Jasne kolory, to też trik dekoracyjny pozwalający optycznie powiększyć dekorowana przestrzeń. Skromne umeblowanie salonu jest wzbogacone dekoracją. Nie musimy wydawać fortuny na meble, dywany, wystarczy dobrze przemyślany wzór fototapety do salonu a stosunkowo tanim kosztem osiągniemy oszałamiające efekty dekoracyjne. Przy dekorowaniu niewielkich wnętrz przy użyciu motywów abstrakcyjnych należy pamiętać, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń a ciemne barwy działają odwrotnie, sprawiają iluzję pomniejszonej przestrzeni. Nowoczesne fototapety do salonu, to często fototapety a abstrakcyjnym motywem, gdzie najważniejszym motywem dekoracyjnym jest struktura fototapety i jej kolor dopasowany do charakteru pokoju. Fototapeta wcale nie musi być jedyną ozdobą w salonie. Można do fototapety także dopasować odpowiedni obraz. Ważne, aby fototapeta i obraz stanowiły spójną, przemyślaną dekorację ściany w salonie.