Modne kolory w aranżacji wnętrz

Kolory odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Na co dzień nie zastanawiamy się nad faktem, iż każdy z nich, w dość konkretny sposób oddziałuje na nasze bodźce i wywołuje pewne reakcje. Przeważnie jasne i stonowane kolory uspokajają, nieco bardziej wyraziste, ostre i mocne pobudzają. Inne barwy sprawdzą się w salonie, sypialni, jak i kuchni. Paleta podstawowych kolorów to tylko początek, które może posłużyć w aranżacji wnętrz.

 

Do wyboru jest cała gama odcieni, możliwość ich łączenia. Przełamywanie standardów dziś może nie jest o tyle modne, co po prostu akceptowane, jeśli pod uwagę wziąć aranżacje wnętrz. Choć każdego roku przedstawia się kolory, które będą królowały, jak i połączenia, które nie sprawdzają się w naszych wnętrzach, własne gusta i upodobania są najważniejsze. Bycie modnym we własnym mieszkaniu nie oznacza konieczności podążania za trendami wyznaczanymi przez wielkich projektantów. Jeśli jednak aktualnie panujący trend jest dla nas najważniejszy i to zgodnie z nim chcemy zadbać o domową przestrzeń, warto zorientować się, co na daną chwilę proponują ci, których propozycje oglądamy w bieżących katalogach. Można również pójść w stronę ogólnie panujących zasad w kwestii dobierania kolorów.

Czego warto się trzymać? Jasne, słoneczne, stonowane i delikatne barwy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie chcemy utrzymać aranżację w charakterze dość spokojnym i nienachalnym. Choć barwy tego typu można miejscami przełamać kolorami ostrymi, wyrazistymi, wręcz jaskrawymi, by nieco ożywić dane wnętrze. Nie jednak w sypialni, która ma zapewniać atmosferę doskonałą do wyciszenia się, a następnie odpoczynku przez całą noc.

 

W nowoczesnych sypialniach nierzadko można spotkać kolory, jak czerwień, bordo i tym podobne. To jednak wersja dla odważnych i tych, którzy pomimo takiego wystroju nie mają problemu z usypianiem. Żywe i mocne kolory działają pobudzająco. Paleta barw określanych, jako zimna może nadać danemu wnętrzu ciekawego charakteru. Generalnie skrajne kolory wybierają raczej ci, którzy nie boją się eksperymentować i lubią co jakiś czas zmienić wystrój swojego wnętrza. Ci, którzy stawiają na rozwiązania na znacznie dłuższy czas i nie chcą z każdym nowym sezonem i wchodzącymi, nowymi trendami zmieniać ulubionego wnętrza, powinni postawić na bardziej uniwersalne rozwiązania.

Przełamane niecodziennymi elementami, kolorami i dodatkami w tych miejscach i w takim stopniu, by ostatecznie móc dokonać drobnych, niekosztownych zmian, uzyskując pożądany efekt. Modne kolory bez wątpienia są dla każdego.

A jakie Wy preferujecie kolory we wnętrzach? Zapraszamy do dyskusji na naszej grupie na Facebooku