Modne rolety wewnętrzne do twojego domu

Upał w pełni! Jak zatem chronić nasze mieszkania od słońca? Jak dyskretnie osłonić okno? Jaki system wybrać, aby połączyć dwa w jednym: praktyczne rozwiązanie pełniące funkcję zacieniającą i osłaniającą oraz estetyczną, pasującą do wystroju wnętrza?

Rolety wewnętrzne to temat dyskusyjny – często powraca w grupach dotyczących wyposażenia wnętrz. Dlaczego? Okazuje się, że na rynku, do dyspozycji klienta, dostępnych jest bardzo dużo propozycji, o najróżniejszych rozmiarach, kolorach i rodzajach rolet na wymiar. Taki szeroki wybór oczywiście budzi wiele wątpliwości, rodzi pytania, ale z drugiej strony daje pewność, że każdy znajdzie produkty idealnie dopasowane do wnętrza i potrzeb. Mało tego, tak rozbudowane możliwości konfiguracyjne dostępne na rynku, pozwalają dobrać roletę zaspokajającą wszelkie potrzeby klienta: od wymiarów, poprzez kolory mechanizmu i tkanin, skończywszy na sposobie montażu i wysokości prowadnic.

Jak wybrać idealne rolety do wnętrza? Czym kierować się przy ich wyborze? Poniżej kompendium wiedzy każdego klienta! Rodzaje rolet:

MINI Rolety

Mini rolety sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku niewielkich oraz niestandardowych okien, jednak nie są odpowiednie do drzwi balkonowych. Sposób ich montażu (przyklejenie) uniemożliwia utrzymanie

Są one bardzo proste w montażu, ponieważ w ciągu kilku minut można je bez problemu zawiesić na oknie.  Świetnym rozwiązaniem są mini rolety dzień i noc, które zapewniają odrobinę prywatności, jednak wpuszczają również do mieszkania trochę światła.

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie wykorzystują dwa rodzaje kaset – płaskie i przestrzenne. Oba rozwiązania montowane są na skrzydle okna, dzięki czemu świetnie spełnia wymogi gwarancyjne okien nowej generacji, które są wyposażone w szyby zespolone. Roleta może być przyklejana lub przykręcana do skrzydła okiennego, a dokładniej do listwy przyszybowej.

Pozornie kaseta płaska i przestrzenna niewiele różnią się od siebie, jednak co istotne rolety w kasecie przestrzennej przyklejana do okna za pomocą taśmy piankowej odstaje od okna na ok 65mm, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy oknach balkonowych, które są przedzielone poprzeczką, gdyż nie trzeba stosować dwóch osobnych rolet. Ponad to różnią się cenowo.

Rolety zaciemniające podgumowane

Stosowanie ich w domu, zwłaszcza w nasłonecznionych pomieszczeniach pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu światła, a często także ciepła. Jeśli aktualnie doskwiera Tobie upał to warto pomyśleć właśnie o tym rozwiązaniu. Tkaniny z powłoką termiczną pozwalają także na ograniczenie nagrzewania się pomieszczenia, co zapewnia komfort i wpływa na oszczędność. Zarówno w wersji mini jak i rolet zaciemniających w kasetach możliwe jest zastosowanie tkaniny z powłoką termiczną. Takie rozwiązanie zapewnia 100% zaciemnienia – nie przepuszczają światła i blokują ciepło słoneczne. Tkaniny z powłoką termiczną pozwalają także na ograniczenie nagrzewania się pomieszczenia, co zapewnia komfort i wpływa na oszczędność. Zarówno w wersji mini jak i rolet zaciemniających w kasetach możliwe jest zastosowanie tkaniny z powłoką termiczną.

Plisy

Instalacja w oknie plisów jest także idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią tradycyjnych firan lub wystrój ich wnętrza jest zachowany w nowoczesnym stylu. Plisy doskonale wpasowują się bowiem w ten klimat i są doskonałym dopełnieniem wystroju minimalistycznych wnętrz.

Rolety Dzień i Noc

Tego typu rolety zostały utworzone z tkaniny w poziome pasy. Pasy dzień noc mogą być dowolnie przesuwane. Dzięki takiej kombinacji każdy użytkownik rolet może w dowolny sposób ustawiać poziom jasności w pomieszczeniu.

Aktualnie są bardzo modne, wpisują się w aktualnie panujące trendy. Dodają szyku pomieszczeniu. Wybierając rolety Dzień i Noc mają Państwo do dyspozycji rolety różniące się od siebie sposobem montażu.

Rolety mini

Nadają się praktycznie do każdej okiennicy. Są niebywale praktyczne, do ich montażu nie potrzeba żadnych narzędzi. Niestety ze względu na ich montaż nie są polecane do drzwi balkonowych i dużych płaszczyzn – jak sama nazwa wskazuje rolety mini zalecane są do mini powierzchni 😉

Roleta w kasecie płaskiej jest przykręcana do listew przyszybowych dzięki czemu nie tracą państwo gwarancji na okna.

Rolety w kasecie przestrzennej –  przyklejana do okna za pomocą taśmy piankowej. Kaseta odstaje od okna na ok 65mm, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy oknach balkonowych, które są przedzielone poprzeczką, gdyż nie trzeba stosować dwóch osobnych rolet.

 

 

Każdego rodzaju systemy znacząco różnią się metodą montowania i należy dostosować je do indywidualnych preferencji oraz pomieszczenia, w którym mają one spełniać swoją funkcję. Szeroki wybór tkanin, fachowe doradztwo specjalistów uzyskać można na rollcenter.pl

NAJWAŻNIEJSZY PLUS: bezinwazyjny montaż, dzięki któremu można założyć roletę bez konieczności przewiercenia listwy okiennej, co dla wielu osób jest dużą przeszkodą i ograniczeniem decydującym o rezygnacji z rolet jako estetycznej i praktycznej formy zacienienia wnętrza.