Modny PRL – Dorota Williams, Grzegorz Sołtysiak

Choć wielu z nas pamięta jeszcze okres PRL-u, warto wybrać się w sentymentalną podróż i sięgnąć po książkę, która przywoła wspomnienia.

Za sprawą znanej stylistki i kostiumografki – Doroty Williams oraz historyka i publicysty – Grzegorza Sołtysiaka odkryjemy na nowo, albo po raz pierwszy, świat mody PRL-u. Świat w którym ludzie, mimo pustych półek w sklepach, starali się wyróżniać wśród tłumu i tworzyć nowe, odważne, jak na tamte czasy trendy.

Moda PRL-u

Moda PRL-u to nie tylko sposób ubierania się, ale przede wszystkim styl życia – ludzie, miejsca i przedmioty dodające blasku tej szarej i smutnej niekiedy rzeczywistości. Autorzy zadbali jednak o to, byśmy doświadczyli uroku i magii tamtych lat. Z książki “Modny PRL” dowiemy się m. in. o ówczesnych ikonach mody, słynnych projektantach i modelkach, a także o kultowych przedmiotach, które były własnością najciekawszych postaci. Któż z nas bowiem nie pamięta okularów Zbyszka Cybluskiego, lambretty Krzysztofa Komedy czy też rakiety tenisowej Wojciecha Fibaka? Kto kojarzy modne wtedy kawiarnie i kluby jazzowe, jeansy z PEWEX-u, ortalionowe kurtki i nylonowe rajstopy? Warto więc “przeżyć” to raz jeszcze…

Dorota Williams

Dorota Williams – stylistka i prekursorka tego zawodu w Polsce; Szefowa Zespołu Stylizacji i Charakteryzacji telewizji TVN, z którą współpracuje od początku jej istnienia. Autorka stylizacji do filmów (“Nigdy w życiu”), sztuk teatralnych, seriali (“Kasia i Tomek”, “Niania”) i show telewizyjnych (“Taniec z Gwiazdami”, “Milionerzy”) oraz kreatorka postaci serialu “Druga szansa”. Prywatnie – mama Klaudii i babcia Leona.

Grzegorz Sołtysiak

Grzegorz Sołtysiak – historyk, publicysta i wykładowca akademicki. Autor i współautor programów i audycji telewizyjnych (“Kulisy PRL-u”, “Półkowniki TVP” oraz “Filmowy przewodnik po Warszawie”), prac naukowych i artykułów; współpracownik Rozgłośni Radia Wolna Europa. Laureat nagrody Polcul Foundation.

Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Literatura faktu pozostałe.

Książka do kupienia TUTAJ.