Mood Works z dwoma nagrodami w Paryżu

Studio architektury wnętrz Mood Works – Karina Snuszka i Dorota Kuć odniosło sukces w międzynarodowym konkursie DNA Paris Design. Architektki zdobyły nagrodę w kategorii renowacja oraz honorowe wyróżnienie za wnętrza rezydencji.

DNA Paris Design Award

DNA Paris Design Award w kategorii renowacji przyznano Mood Works za projekt „Apartament Kolekcjonera”. Luksusowe mieszkanie zlokalizowane jest w jednej z nielicznych ocalałych w czasie II Wojny Światowej warszawskich kamienic. Jury zwróciło uwagę na pieczołowitość przeprowadzonych prac i szacunek z jakim Karina Snuszka i Dorota Kuć potraktowały zabytkową tkankę. Oryginalne parkiety, drzwi, okna oraz sztukaterie poddano starannej renowacji wykorzystując wiedzę lokalnych rzemieślników. W minimalny sposób ingerowano w pierwotny układ pomieszczeń. Efektem wszystkich zabiegów projektowych i budowlanych jest wyjątkowy apartament. Wypełniony on został najwyższej próby polską sztuką współczesną oraz perełkami światowego wzornictwa. Kunszt tej realizacji – świetny przykład łączenia starego z nowym – docenił między innymi najbardziej poczytny międzynarodowy magazyn poświęcony architekturze „Architectural Digest”. Napisały o nim także inne czasopisma zajmujące się tematyką wnętrzarską. O projekcie napisały: holenderski „Residence”, niemiecki „Home”, a także polska edycja „Elle Decoration”.


Rozległy dom w Ostrowie –  wyróżnienie honorowe

Drugą realizacją duetu Snuszka i Kuć, która zwróciła uwagę jury konkursu DNA Paris Design jest wnętrze rozległego domu w Ostrowie. Projekt zyskał honorowe wyróżnienie w kategorii rezydencje. Inspiracją dla zaaranżowania wnętrza była otaczająca dom przyroda. Dlatego główną rolę grają tu naturalne materiały, kolory i światło. Dzięki temu wnętrze jest niezwykle przyjazną, pełną naturalnego światła przestrzenią, którą odbiera się wszystkimi zmysłami. W realizacji wykorzystano najwyższej jakości materiały: lokalny granit, drewno pochodzące z certyfikowanych plantacji i naturalne tkaniny. Dużą część wyposażenia wykonali lokalni rzemieślnicy. W domu znalazły się specjalnie zaprojektowane i ręcznie wykonane, elementy takie jak drzwi, klamki czy okładziny ścienne. Zastosowano zróżnicowane źródła światła a system inteligentnego sterowania pozwala na tworzenie wyjątkowych scen świetlnych. Wśród wyposażenia znalazło się wiele mebli znakomity włoskich marek, jak również wyszukane w galeriach lampy vintage. Odwołujący się do świata natury projekt wnętrza domu całkowicie harmonizuje z jego otoczeniem. Przestrzenie w naturalny sposób się przenikają, panuje w nich atmosfera wyciszonej elegancji.

DNA Paris Design Awards to konkurs, którego celem jest wyróżnienie prac międzynarodowych architektów i projektantów, poprawiających jakość codziennego życie dzięki praktycznemu, pięknemu i innowacyjnemu sposobowi podejścia do projektowania. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są kategoriach takich jak: architektura, projektowanie graficzne, projektowanie produktu, wystrój wnętrz, architektura krajobrazu. Rozdanie nagród wszystkim zwycięzcom odbywa się rokrocznie w Paryżu podczas czerwcowej gali towarzyszącej Summer Design Conference.

Mood Works – Karina Snuszka i Dorota Kuć

Renomowane warszawskie studio projektowania wnętrz specjalizujące się w projektach dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i komercyjnych. W portfolio duetu Snuszka i Kuć znajdują się liczne realizacje wielokrotnie nagradzanych i publikowanych na łamach prasy rezydencji i apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i zagranicą, projekty butików wiodących polskich projektantów wnętrz, a także biura największych polskich i międzynarodowych korporacji. Projekty Mood Works wyróżnia bezkompromisowe podejście do jakości i piękna, autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu. www.moodworks.pl