Moskitiery antyalergiczne — czy wyłapują pyłki?

Masz dosyć objawów alergii, z którymi zmagasz się podczas kwitnienia roślin? Zainwestuj w moskitierę z filtrem antyalergicznym! Dowiedz się, czym jest ten produkt i w jaki sposób działa. Poznaj sposoby na unikanie kontaktu z alergenami.

Moskitiera dla alergika

Polacy coraz chętniej montują w swoich domach moskitiery. Te przesłony okienne mają wiele funkcji, a zarazem są tanie i proste w montażu. Producenci proponują ich różne rodzaje. Szczególną popularność zdobywa moskitiera antyalergiczna, która powstała z myślą o potrzebach alergików. Wyposażona jest w specjalistyczny filtr blokujący przedostawanie się pyłków roślin. Jaka jest jej skuteczność i dlaczego warto ją kupić?

Certyfikowany filtr antyalergiczny

Najlepiej inwestować w produkty ze skutecznym filtrem antyalergicznym, które są w stanie zatrzymać nawet 98% pyłków brzozy, trwa i ambrozji. Dobrej jakości filtry świetnie sprawdzają się u osób z lekkimi i średnimi objawami alergii. Ograniczenie kontaktu z alergenami może zapobiegać wielu nieprzyjemnym objawom, takim jak wodnisty katar, łzawienie oczu, swędzenie skóry i wysypka. Pylenie roślin szczególnie uciążliwe jest wiosną. Działanie przesłony docenia się jednak także latem i jesienią, gdy pylą trawy, pokrzywy, rzepak, nawłoć i ambrozja.

Ochrona przed owadami

Wiele osób obawia się użądleń pszczół i os, których jad może uczulać. Efektem niepożądanego kontaktu z insektami bywają obrzęki, palący ból, a nawet problemy z oddychaniem. Moskitiera dla alergika nie pozwala dostać się owadom do wnętrza pokoju przez okno. Dzięki temu mieszkańcy czują się bezpieczniej. Takie rozwiązanie warto stosować nie tylko u zdiagnozowanych alergików, ale także w domach, gdzie mieszkają małe dzieci. Często trudno jest określić, jaka będzie reakcja malucha na użądlenie i objawy alergiczne mogą wystąpić w najmniej oczekiwanym momencie. Najlepiej po prostu im zapobiegać.

Wybór odpowiedniej moskitiery

Jak wybrać odpowiednią moskitierę? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość kupowanej siatki. Często polecane są produkty, które mają antracytowy kolor i wyróżniają się dużą przejrzystością. Choć przesłona blokuje przedostawanie się pyłków i stanowi barierę przed owadami, mieszkańcy wciąż mogą cieszyć się dobrym widokiem świata przy zamkniętych i otwartych oknach. Produkt przepuszcza też powietrze. Istotny jest sposób jego montażu. Dobrze sprawdzają się samoprzylepne rzepy, które można odkleić bez pozostawiania śladów na oknie. Siatki dostępne są w różnych rozmiarach. Przycina się je do odpowiedniej formy. Przed zakupem warto dokładnie wymierzyć otwór okienny lub drzwiowy i wybrać produkt, który będzie nieco większy.

Siatki chroniące przed pyłkami i owadami

Jeśli chcesz ograniczyć objawy alergii i cieszyć się czystym powietrzem bez dużej ilości pyłków roślin, zainwestuj w dobrą moskitierę z filtrem antyalergicznym i praktycznym mocowaniem na rzepy. Zadbaj o swój komfort i zapobiegaj kontaktom z alergenami.