Franke Box Center zdobywcą iF Design Award 2019

Wielofunkcyjny zlewozmywak Box Center otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. Nowość firmy Franke została uznana za najciekawszy produkt w kategorii Kuchnia.

Funkcjonalność Box Center

Box Center w funkcjonalny sposób łączy w jedną całość zlewozmywak z miejcem do przechowywyania niezbędnych kuchennych akcesoriów. Obok głównej komory znajduje się mniejsza, a mieszczący się tam przybornik zawiera: zestaw trzech noży, dwie deski do krojenia i wkładkę ociekową. Przybory kuchenne ukryte są w praktycznych przegrodach.

Nagroda dla Box Center

Wyjątkowość Box Center zwróciła uwagę 67 członków jury, którzy obradowali podczas trzydniowej sesji w Hamburgu. Specjaliści ze świata designu nie mieli łatwego zadania. Do konkursu nadesłano ponad 6 400 zgłoszeń z 50 krajów świata. Głównymi kryteriami wyboru były: funkcjonalność, właściwy dobór materiałów oraz innowacyjność.

IF Design Award

IF Design Award jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu. Od 65 lat projektanci i producenci starają się zdobyć uznany na całym świecie tytuł iF w dziedzinie projektowania. Miano iF Design Award to wyraz specjalistów z branży. Dla użytkowników znak, że mają do czynienia z wyróżniającym się produktem, któremu warto zaufać.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że efekt naszych prac projektowych spotkał się z uznaniem. Potwierdza to nasze przewidywania odnośnie przyszłości urządzeń kuchennych. Obserwujemy, że w naszych zabieganych czasach klienci coraz chętniej zwracają się w stronę rozwiązań praktycznych. Równocześnie mają coraz wyższe wymagania odnośnie wzornictwa. Box Center jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na urządzenia znacząco podnoszące walory użytkowe” – komentuje Michał Turlejski, Product Manager, Franke Polska.Od ponad 100 lat marka FRANKE jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji komplementarnego sprzętu kuchennego. Produkuje także systemy sanitarne oraz urządzenia dla gastronomii. FRANKE jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji. Wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę̨. FRANKE, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), zatrudnia 9 tysięcy pracowników na całym świecie, posiada 81 oddziałów i działa w przeszło 39 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.