NAGRODA TOP DESIGN AWARD 2018 System mebli akustycznych SoundRoom firmy NOTI

W ramach konkursu TOP DESIGN award 2018 przyznającego nagrodę TOP DESIGN AWARD wśród nagrodzonych projektów, w kategorii „Biuro” znalazł się System mebli akustycznych SoundRoom firmy NOTI.

Meble SoundRoom – czemu służą?

Meble SoundRoom, w dowolnych ilościach, wielkościach i konfiguracjach służą do swobodnego tworzenia formalnej i nieformalnej przestrzeni do pracy i wypoczynku. Jeden z prezentowanych na wystawie TOP DESIGN elementów to Working Room – tzw. cichy “pokój” służący organizacji do spotkań, rozmów, nawiązywania relacji. Drugi to Sleeping Room – biurowa sypialnia z welurowym wnętrzem służąca do krótkiego relaksu w ciągu dnia pracy.

Oryginalny i innowacyjny system mebli biurowych SoundRoom NOTI to kolekcja komplementarnych rozwiązań, dająca możliwość przestrzennego i akustycznego komponowania pejzażu współczesnego biura. W projekcie połączono innowacyjną technologię konstrukcyjną płyt akustycznych z rozpraszającą dźwięk geometrią odwołującą się do rozwiązań stosowanych w studiach nagraniowych.

Swoboda tworzenia formalnej i nieformalnej przestrzeni w pracy

Systemowy projekt różnorodnych przegród  pozwala na zagospodarowanie wielu funkcjonalności potrzebnych do pracy oraz kreowania kontekstu architektonicznego dla umeblowania. Użytkownicy mają swobodę tworzenia dla siebie formalnej i nieformalnej przestrzeni do pracy i wypoczynku. Firmy mają możliwość racjonalnego komponowania obszarów dla zespołów kreatywnych czy analitycznych oraz modelowania klastrów zawodowych w przestrzeniach budynku.

Nowa kolekcja NOTI to inteligentny system wsparcia pracownika w zarządzaniu czasem pracy i jej charakterem. Koncepcja spersonalizowanych i strefowych mebli biurowych uwzględnia wszelkie potrzeby z perspektywy architektury, inwestycji i biznesu. Gwarantuje możliwość konfigurowania różnych przestrzeni i warunków do pracy, co istotnie wpływa na jakość i efektywność, dobre relacje pomiędzy pracownikami i wynikające z tego korzyści dla przedsiębiorstwa w dłuższym okresie czasu. Ponieważ komfort akustyczny, który wnosi SoundRoom potrzebny jest do rzetelnego i bezbłędnego wykonania zadania oraz daje pewność pełnej wymiany informacji i prawidłowego zrozumienia. Natomiast ścianki i małe oazy wnoszą poczucie wydzielenia oraz  intymności podczas pracy.

Przeznaczenie kolekcji SoundRoom NOTI

Kolekcja SoundRoom NOTI przeznaczona jest do otwartych przestrzeni o charakterze biurowym, w których wykorzystywane są technologie informacyjno-komunikacyjne oraz nowe systemy organizacji pracy i wypoczynku. Oprócz wyspecjalizowanych nieruchomości biznesowych, system może być aranżowany w urzędach, bibliotekach czy publicznych miejscach spotkań.

Wnętrza biblioteki Raczyńskich w Poznaniu

Prezentowane powyżej zdjęcia przedstawiają wnętrza bibliotek Raczyńskich w Poznaniu. Są świetnym przykładem zastosowania systemu mebli akustycznych SoundRoom w przestrzeni publicznej. Biblioteka jest wręcz idealnym miejscem na tego typu zastosowania, gdyż dzięki nim użytkownicy bibliotek czy też czytelni mogą stworzyć swoją własną, cichą, odizolowaną od innych osób przytulną przestrzeń do pracy. Z pewnością taki klimat sprzyja skupieniu i efektywnej pracy.

Szeroka oferta firmy NOTI

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy NOTI, w tym z nowościami: kolekcja domowa Muse oraz kolekcja miejsca publiczne Gap.

1. Kolekcja domowa Muse

Muse to szeroka rodzina wygodnych mebli salonowych, która – oprócz elementów o tradycyjnym charakterze: sof, otoman, fotela – obejmuje również leżankę, ławkę i okrągłe pufy. Siedziska mogą być zamawiane na podstawie drewnianej dębowej lub metalowych nogach lakierowanych. Ofertę uzupełniają stoliki o różnych kształtach i wysokościach, w tym ława o owalnym blacie. Oprócz okleiny naturalnej dębowej, materiałem użytym do produkcji blatów stolików jest nowość w NOTI – białe i czarne lastryko.

2. Kolekcja miejsca publiczne Gap

Kolekcja mebli Gap wyróżnia się ciekawą i przytulną formą zapraszającą nas do wypoczynku. Nowoczesną i elegancką sylwetkę dopełniają łagodne linie podłokietników ze skandynawskim duchem. Siedziska charakteryzują się nietypową konstrukcją, która oddziela oparcie z podłokietnikiem od siedziska. Powstała, między górną i dolną częścią, przerwa – tytułowy Gap – sprawia, że fotele i sofa podparte na cienkich, zgrabnych nóżkach, nabierają lekkości. 

Kilka słów o marce NOTI

Firma NOTI istnieje na rynku od ponad 13 lat. Meble produkowane są w Polsce, w fabryce w Tarnowie Podgórnym, pod Poznaniem. Główne kategorie i obszary, w których funkcjonujemy to, oryginalne w projekcie: sofy, fotele, pufy, krzesła i stoliki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przeznaczone są do przestrzeni mieszkalnych, biurowych i publicznych. Zróżnicowane funkcjonalnie, często modułowe i systemowe, tworzą pewien charakterystyczny kod stylistyczny, który można określić jako nowoczesny i elegancki. Projekty są różnorodne stylistycznie, dające możliwość indywidualnego kreowania przestrzeni mieszkalnych i publicznych, mające wspólny mianownik – gen designu.

Design w NOTI

W firmie NOTI design postrzegany jest jako świadome projektowanie, w którym funkcja, potrzeby i styl życia przyszłego użytkownika, a także jakość wyselekcjonowanych materiałów i ręcznie wykonanego produktu tworzą harmonijną całość. Tworzą meble o ponadczasowej, prostej i eleganckiej formie, przekładając odpowiedzialność za efekt, funkcjonalność, komfort i trwałość nad przesadną stylizację i wymyślne formy. Wspierają rozwój polskiego wzornictwa, instytucje kulturalne i produkty „made in poland”.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę firmy NOTI oraz na Facebook  i Instagram 🙂