Nagrody Red Dot 2019 przyznane

Produkty Franke zdobyły aż dwie nagrody Red Dot 2019. Jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie projektowym przyznano baterii filtrującej na kapsułki Franke Vital oraz serii zlewozmywaków do podbudowy Kanon.

Projektanci Franke nieustannie poszukują rozwiązań i  technologii, które oferują użyteczność i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Jednocześnie spełniają wysublimowane oczekiwania odnośnie wzornictwa. Tegoroczny podwójny Red Dot w kategorii „Bateria i zlewozmywaki kuchenne” jest potwierdzeniem, że firma osiąga najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i użytecznych urządzeń kuchennych. Red Dot to jedna z najbardziej uznanych i pożądanych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury złożone z ekspertów, słynną czerwoną kropką odznaczyło baterię kuchenną filtrującą na kapsułki Franke Vital. Drugą nagrodę przyznano serii  komór do podbudowy Kanon wykonanych z Fragranitu+.

Franke Vital

Franke Vital to bateria kuchenna zapewniająca dostęp do krystalicznie czystej i smacznej wody. Opatentowany filtr kapsułkowy oferuje pierwszy na świecie system łączący w sobie filtr z aktywnym węglem i membranę bioniczną. Dzięki kapsułkom, mającym wydajność 500 litrów, bakterie, wirusy, mikrocząsteczki plastiku oraz zapachy nie przedostają się do wody, którą spożywamy na co dzień. Co ważne, Franke Vital nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych urządzeń pod zlewozmywakiem. Cały system oczyszczający mieści się w jednej, mającej standardową wielkość baterii. Bateria kuchenna Vital ma oszczędną, minimalistyczną formę i występuje w stali szlachetnej lub czarnym macie.

Kanon

Seria zlewozmywaków Kanon do podbudowy wykonana jest z odpornego na uderzenia i długowiecznego Fragranitu+. Dzięki wewnętrznej krawędzi zlewozmywak zyskuje dodatkową powierzchnię roboczą w postaci ociekacza, którym może być wkładka ociekowa lub rollmata. Wygodne i przydatne akcesoria zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów. Dzieje się tak ze względu na ograniczoną przestrzeń kuchenną i chęć posiadania większego blatu.

Bogata kolorystyka linii Kanon

Modele z linii dostępne są w 12 kolorach, w tym w nowych metalicznych wykończeniach SuperMetallic. Komory Kanon wyróżniają się wyjątkowo elegancką, geometryczną formą. Zawdzięczają ją niewielkiemu promieniowi zaokrąglenia komory (10 mm), co sprawia, że łatwo jest utrzymać je w czystości. Duża pojemność komory ułatwia mycie naczyń i innych gabarytowych przedmiotów, takich jak blachy do pieczenia. Produkty zwyciężające w Red Dot coraz częściej zwracają na siebie uwagę konsumentów. Ten tytuł to znak, iż mamy do czynienia z wzornictwem najwyższej próby.

—————————————————————————————————————

Od ponad 100 lat marka FRANKE jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji komplementarnego sprzętu kuchennego, systemów sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. FRANKE jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji. Wyróżnia ona zlewozmywaki i baterie, okapy, płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów. FRANKE, z główną siedzibą w Aarburgu, zatrudnia 9 tysięcy pracowników na całym świecie. Posiada 81 oddziałów i działa w przeszło 39 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku. Ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.