Najdroższy dom jednorodzinny na świecie

Najdroższy dom jednorodzinny na świecie

Najdroższy dom jednorodzinny na świecie znajduje się w Bombaju i należy do Mukesh Ambani.  Aby utrzymać posiadłość przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu pracuje w nim łącznie ponad 600 osób!.

Poznajcie rezydencję Antilia –  Atlantyda

Jeszcze w 2014 roku Antilia (Atlantyda) była więcej warta niż Pałac Backingham wyceniano ją wówczas na 1 miliard dolarów! Obecnie szacuje się, że wartość tego największego na świecie domu “jednorodzinnego” podwoiła się.

foto: billionaire.com

Dom ma 27 siedem niezwykle wysokich pięter, dla porównania inne zbliżone budowle potrafią mieć ich nawet 60. Antilia jest zaprojektowana tak aby wytrzymać trzęsienie ziemi nawet o sile 8 w skali Richtera.

foto: billionaire.com

Co można zmieścić w takim domo? W zasadzie wszystko. W budynku jest kino z 50 miejscami, strefa SPA, kilka basenów, ogrody czy nawet sala balowa.

foto: billionaire.com

Garaż to aż 6 pięter, które może pomieścić ponad 150 samochodów, oczywiście nie zabrakło myjni samochodowej i warsztatu 🙂

foto: billionaire.com

Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji przy jego budowie działkę na której stoi obecnie dom kupiła od sierocińca kontrolowana przez Mukesha firma po mocno zaniżonej cenie.

foto: billionaire.com

Budynek na stałe wpisał się w krajobraz Bombaju, jedni go podziwiają inny uważają, że to nie do pomyślenia obnosić się tak z bogactwem w kraju, w którym miliony dzieci głodują.

foto: billionaire.com

Jak na dom miliardera przystało są aż trzy lądowiska dla helikopterów.

foto: billionaire.com

Projektanci pomyśleli również o umieszczeniu panic room specjalnego pomieszczenia gdzie rodzina milionera może się schronić na wypadek napadu bądź ataku terrorystycznego. Oczywiście jest ich kilka i na różnych kondygnacjach.

foto: billionaire.com

Za realizację tej inwestycji odpowiedzialne jest biuro architektoniczne z Chicago – Perkins & Will.

foto: billionaire.com

Wszystko to wygląda tak jak małe miasteczko i w sumie tak jest. W liczącej ponad 600 osób obsłudze znajdziemy: kucharzy, fryzjerów i wiele innych specjalności co sprawia że dom ten jest samowystarczalni w właściwie można by z niego nie wychodzić.

foto: billionaire.com

Antilia w liczbach

Wysokość: 173 m Council on Tall Buildings and Urban Habitat
Otwarcie: 5 lutego 2010
Piętra: 27
Powierzchnia: 4 532 m²
Styl architektoniczny: Modernizm
Właściciel: Mukesh Ambani

To czy w kraju gdzie panuje wszechobecna bieda obnoszenie się z bogactwem na taką skalę przystoi czy nie pozostawiam Wam do oceny i zapraszam do pozostawienia śladu w komentarzach.

 

Odwieź nas też na: