Narożnik do salonu – oto, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie!

Narożniki, rogówki są najczęściej kupowanymi meblami do salonu. Zobacz, jak wybrać najlepszy narożnik do swojego domu albo mieszkania!

Dobre i tanie narożniki – co warto wybrać?

Meble wypoczynkowe są dzisiaj sprzedawane przez wiele sklepów i można kupować je również bezpośrednio od producentów. Aktualnie bez problemów można też zamawiać je w sklepach internetowych – wtedy będą dostarczone pod podany w zamówieniu adres.

Najczęściej klienci zwracają uwagę na tanie narożniki, ale jednocześnie poszukują modeli, które charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, wysoką jakością wykonania, a także praktycznymi funkcjami.

Wymiary narożnika – jak prawidłowo dobrać go do wnętrza?

Pierwszą kwestią, która jest bardzo istotna przy zakupie narożnika, jest dobór odpowiedniego mebla pod względem jego wymiarów.

Gdy narożnik ma być umieszczony w mniejszym pomieszczeniu, na przykład w kawalerce, duże znaczenie ma zmierzenie dostępnej powierzchni i porównanie wyników z wymiarami mebla. Nie powinien być on jednocześnie dociśnięty do ścian lub grzejnika, by umożliwić łatwą cyrkulację powietrza.

Narożnik do salonu – tradycyjny czy nowoczesny?

W sprzedaży można znaleźć tanie narożniki w różnych stylach, które będą pasowały do tradycyjnie urządzonych i nowoczesnych wnętrz.

Dzisiaj klienci najczęściej wybierają narożniki nowoczesne, na przykład o prostych, geometrycznych formach, narożniki modułowe, które można podzielić na mniejsze części i łączyć je z innymi modułami. Dobrym wyborem będzie też narożnik na nóżkach.

W tradycyjnych wnętrzach często umieszczane są narożniki dekorowane, na przykład pikowane, z ozdobnymi, podwijanymi podłokietnikami i oparciami, z elementami drewnianymi.

Jakie funkcje powinien mieć narożnik?

Wybierając narożnik do swojego salonu, trzeba zastanowić się nad tym, jakie funkcje powinien on posiadać.

Najczęściej kupowane są obecnie narożniki z funkcją spania, czyli inaczej narożniki rozkładane. Po rozłożeniu dają one komfortowe miejsce do snu, na przykład dla gości. Sprawdzą się również w kawalerce, gdzie nie ma osobnej sypialni.

Narożnik może mieć również funkcję regulowanych zagłówków oraz wysuwanych podnóżków, co poprawia komfort jego użytkowania.

Tkanina obiciowa na narożnik – jak wybrać odpowiednią?

Przy zakupie narożnika trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, jaka została wykorzystana do jego wykonania. Obecnie bardzo popularne są tkaniny welurowe, ale można też wybrać tkaniny o widocznym splocie.

Atutem będzie możliwość zdejmowania pokryć z elementów narożnika, co powoduje, że można łatwo utrzymać je w czystości.