Niepowtarzalny plakat z mapą nieba – czarny kolor we wnętrzach

Każdy pokój potrzebuje czarnego akcentu, tak samo jak potrzebuje co najmniej jednego antyku.”? To słowa amerykańskiej interior designerki, Jan Showers i chociaż nie wydają się radą dla każdego – warto się nad nimi chwilę zastanowić.

Czarny kolor we wnętrzach – moda czy konieczność?

Ile ostatnio odwiedzonych przez ciebie bądź zaprojektowanych wnętrz obyło się całkowicie bez czarnego koloru? Jedno? Może dwa, być może kilka… Trend, skupiający się na kolorze, eksponujący go i odważnie się nim bawiący, widoczny obecnie mocno w designie nie wyklucza na szczęście sięgnięcia po czerń – czy to samodzielną czy w zestawieniu w kontraście z bielą. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym wnętrzu ważne jest, aby czerń wystąpiła w niespotykanej odsłonie i w całkiem nowej roli. Czerń służy z równym powodzeniem minimalistycznym, skandynawskim wnętrzom, przytulnym sypialniom jak i oficjalnym, chłodnym przestrzeniom biurowym. Czarne dodatki, umiejętnie wkomponowane w projekt, mogą być niczym kropki nad i, nadając całemu wnętrzu unikatowego charakteru. Trudno zaś o bardziej unikatowy akcent, niż grafika o niepowtarzalnym wyglądzie, „szyta na miarę” i dopasowana ze 100% zgodnością do oczekiwań odbiorcy.

Sięgnij po gwiazdy

Bez obaw –  nie chodzi w tym miejscu na szczęście o czarno-białe, wszechobecne grafiki z portretami Marylin Monroe czy Audrey Hebpurn. Personalizowane mapy nieba od Strellas to gwiazdozbiory i konstelacje zatrzymane w wyjątkowym układzie, na pamiątkę wyjątkowej chwili. Czym dokładnie są mapy nieba i plakaty z gwiazdozbiorami? To wydruki układu gwiazd w konkretnej chwili, robione na papierze o gramaturze 180, w jednym z dwóch dostępnych formatów. Są mocnym  akcentem w przestrzeni, które oprócz walorów estetycznych niosą ze sobą duży ładunek emocjonalny, dzięki czemu stanowić mogą świetną alternatywę dla tradycyjnej grafiki. Personalizowane mapy nieba mogą upamiętniać narodziny dziecka, ślub, zaręczyny czy założenie firmy lub otwarcie setnego jej oddziału.  Mapy  występują w kilku wersjach kolorystycznych, bazujących na kontrastowym zestawieniu barw-  czerni, bieli, granatu, beżu. Powstają na indywidualne zlecenie, opierając układ gwiazd na dokładnej długości i szerokości geograficznej oraz godzinie podanej w zamówieniu. Mapy są kreślone w oparciu o katalog gwiazd NASA, w którym  dane pochodzą z minionych i obecnych misji planetarnych, obserwacji astronomicznych i pomiarów laboratoryjnych, dając gwarancję dokładności i wiarygodności obrazu.

Droga Mleczna na każdą kieszeń

Dzięki prostej, eleganckiej formie są uniwersalne i komponują się dobrze z każdym wnętrzem. Ich niebagatelną zaletą jest także przystępna cena, na którą zwrócili uwagę doświadczeni projektanci korzystające ze Strellas.

Paweł Liszewski, projektant wnętrz  (projektowanieliszewski.pl ) uważa, że „ dodatki we wnętrzach – nieodzowne, by nadać pomieszczeniu charakteru – stanowią niejednokrotnie lwią część budżetu na projekt i w końcowej fazie realizacji traktowane są po macoszemu lub na poczekaniu muszą być wymieniane i zastępowane. Znamy ten problem z autopsji i nie ma co kryć – borykamy się z tym w naszej codziennej pracy. Mapy nieba są oryginalnym, wyraźnym elementem projektu, dając jednocześnie gwarancję niewygórowanego kosztu. Wpisują się świetnie w bardzo wiele projektów, warto zwrócić na nie uwagę”.

http://www.strellas.com