Nowe dywany CC Tapis

W portfolio marek showroomu Mood Design CC Tapis zajmuje szczególne miejsce, ponieważ wpisuje się w filozofię zrównoważonego rozwoju. Jest to idea bardzo bliska Dorocie Kuć i Karinie Snuszce.

Targi Salone del Mobile

Na tegorocznych targach Salone del Mobile CC Tapis wraz ze Studio MILO przygotowało specjalną aranżację showroomu i stanowiska na targach, które były tłem dla zaprezentowania nowej kolekcji „Spectrum: Killer Knots from outer space”. Jej autorami jest sześciu wybitnych światowych projektantów: Martino Gamper, Patricia Urquiola, David/Nicolas, Studiopeppe, Maarten de Ceulaer, Germans Ermics.

System solarny – inspiracja dla dywanów

Inspiracją dla dywanów był system solarny, podróże międzygwiezdne oraz estetyka futuryzmu zmieszana z latami osiemdziesiątymi. I tak na przykład Patricia Urquiola urzekła kolorystyka starej fabryki Forda. Maartens de Ceulaer sięgnął do dzieł osiemnastowiecznych animalistów. Natomiast Martino Gamper zafascynował się technicolorem. Dodatkowo CC Tapis zaproponowało nowe warianty kolorystyczne w swoich wcześniejszych projektach Bliss, Envolee, Visioni oraz Triple Slinkie.

Warto wspomnieć, że wszystkie elementy pawilonu targowego po zakończeniu ekspozycji uległy recyclingowi lub zostały wykorzystane w innych projektach. Drewno użyte do zbudowania podstaw i stelaży pochodziło z certyfikowanych upraw i legalnych wycinek.

CC Tapis – marka stworzona przez pasjonatów

CC Tapis to mała rodzinna firma, którą 18 lat temu założyło we Francji małżeństwo pasjonatów – Nelcya Chamchadeh i Fabrizio Cantoni. Ich wspólna miłość do perskiego rzemiosła, a zwłaszcza do dywanów była impulsem do założenia biznesu, który łączyłby poszanowanie dla tradycyjnych technik tkackich z nowoczesnym myśleniem o projektowaniu. Chamchadeh i Cantoni znaleźli odpowiednich artystów-tkaczy w Nepalu. W 2011 roku studio projektowe przeniesiono do Mediolanu, a kierownictwo artystyczne marki objął Daniele Lora.

Wyjątkowość CC Tapis

Co czyni dywany CC Tapis tak wyjątkowymi? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Po pierwsze ręczne wykonanie. Od wielu wieków tkacze z Wyżyny Tybetańskiej dostarczali jedne z najdroższych oraz najdelikatniejszych dywanów na dwory możnowładców Azji oraz Europy. W zbiorach cesarzy Chin znajdowały się najlepsze jedwabne kobierce z Tybetu. Do tkania CC Tapis używa wyłącznie wełny pochodzącej z Nepalu, która farbowana jest przy użyciu tradycyjnych technik, niejednokrotnie barwnikami pochodzenia roślinnego.

Jedwab

Najwyższej jakości jedwab pochodzi z Indii i Chin. Wełna, by stać się wyjątkowo delikatna i luksusowa musi być płukana w miękkiej wodzie. Do tego procesu CC Tapis wykorzystuje górską, himalajską deszczówkę. Dlatego właśnie ten końcowy produkt jest tak luksusowy oraz przyjemny w dotyku. Stare techniki tkackie sprawiają, że dywany CC Tapis są bardzo zbite, gęste a zarazem puszyste. Każdy dywan jest ręcznie strzyżony co pozwala uzyskać różne wysokości włosia oraz bardzo trudny do osiągnięcia efekt przejścia kolorystycznego ombre. Każdy projekt w ofercie marki można spersonalizować pod względem palety barw czy wielkości.

Wszystkie dywany wykonywane są na specjalne zamówienie a czas oczekiwania to około trzy miesiące. Prawdziwy luksus nie znosi pośpiechu.

Markę oferuje www.mood-design.pl