Nowoczesne pokrycia elewacji

Budując dom myślimy o tym, żeby służył nam przez dziesiątki lat. Żeby móc to osiągnąć musimy postawić na trwałe, sprawdzone,  a jednocześnie nowoczesne materiały. Kluczowe jest pokrycie dachu i elewacji, od tego bowiem zależy zarówno nasze bezpieczeństwo, jak i ciepło wewnątrz, a to ostatnie ma również wpływ na rachunki za ogrzewanie.

 

Osobną kwestią jest estetyka budynku. Niewiele jest materiałów, które mogą pokryć prawie każdą zewnętrzną powierzchnię, tworząc wizualnie z naszego domu jedną, elegancką bryłę. Wszystkie te warunki spełnia ekologiczny łupek naturalny, który dodatkowo w bardzo dużym stopniu może ochronić nas, naszą rodzinę i nasz dom przed pożarem.

 

Zalety łupka naturalnego

 

Dodatkową zaletą łupków jest kilka rodzajów pokryć, które można dzięki nim stosować. Należą do nich między innymi: krycie niemieckie, staroniemieckie, francuskie, karpiówkowe, dzikie, uniwersalne czy podwójnie prostokątne. Łupek naturalny jest znany, również w budownictwie, od dawna, nigdy jednak nie był tak łatwo dostępny. Jeśli dodamy do tego coraz nowocześniejsze metody jego wzbogacania oraz niską cenę, uzyskamy doskonały materiał do wykorzystania podczas budowy naszego domu. Szeroki wybór łupków na dach znajdziemy na https://www.lupek.pl/pokrycia-dachowe/. Łupek naturalny to również niezwykła funkcjonalność i komfort, zwłaszcza, że nie wymaga konserwacji, jest bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych, a jego wygląd pozostaje niezmienny przez wiele lat. Łupki są materiałem nie tylko funkcjonalnym, ale też bardzo wytrzymałym, a przy tym cechują się klasycznym, eleganckim wyglądem. Doskonale komponuje się zarówno ze starszymi budynkami, jak i z bardzo nowoczesnymi domami, a wykorzystać go można równie dobrze podczas budowy, jak i remontu budynku.

 

Łupki są idealnym zwieńczeniem domu

 

Kolejną zaletą łupków na elewacji, oraz przy zwieńczaniu dachów, podobnie jak w przypadku kamienia elewacyjnego jest to, że można je zastosować praktycznie do każdego rodzaju konstrukcji i materiału. Znakomicie sprawdzi się również do pokrycia kominów, pasów zarynnowych i wiatrownic, co nada naszemu domowi jednolitości. Stosunek ceny do jakości w przypadku łupków naturalnych plasuje go w zdecydowanej czołówce wśród materiałów o podobnych zastosowaniach. Szukając odpowiedniego dla siebie sprzedawcy łupka warto zwrócić uwagę na fachowość jego pracowników, którzy powinni nam doradzić dobór idealnego dla nas produktu. Wykończenie łupkiem naturalnym coraz częściej możemy znaleźć nie tylko w domach prywatnych, ale też w nieruchomościach biznesowych, takich jak biura, magazyny czy hale produkcyjne. Na stronie najlepszych producentów powinniśmy znaleźć porady i instrukcje montażowe, które będą uzupełnione o polskie przepisy i normy budowlane, które mogą dotyczyć zastosowania łupków. Mimo, że możliwości wykończenia domu znajdziemy mnóstwo, zwieńczenie dachu i elewacji łupkiem naturalnym jest w tej chwili zarówno pod względem cenowym, jak i praktycznym, jednym z najlepszych rozwiązań.