Nowoczesne schody

Z budową dwupoziomowego domu, nieodzownie łączy się dobór schodów. Czasy zamkniętych, ciemnych i ciasnych klatek schodowych przeszły do historii, a ich miejsce zajęły domy o bardziej otwartych przestrzeniach, w których schody są często centralnym elementem.


W nowoczesnych domach „oklepane” schody betonowe zostały wyparte przez nowoczesne konstrukcje, obok i po których nikt nie przejdzie obojętnie. Obecnie na topie są dwa rodzaje schodów.

1. Schody dywanowe

Swoją intrygującą nazwę zawdzięczają temu, że przypominają schody utworzone z rozwijanego w dół dywanu. Jest to konstrukcja samonośna, nieposiadająca belek ani policzków nośnych, mimo to, są one niezwykle stabilne. Element, który wymaga głębszego zastanowienia przy projektowaniu tych schodów to rodzaj balustrady. Wybór, najczęściej pada na balustradę szklaną, montowaną na uchwytach punktowych. Nadają one schodom elegancji, lekkości i optycznie nie obciążają całej konstrukcji.

2. Schody wspornikowe

Ta konstrukcja jest magicznie zawieszona w powietrzu i wydaje się przeczyć prawom fizyki. Tajemnica tkwi w specjalnym przygotowaniu ściany, w której montuje się stalową belkę, do której przyspawane są tak zwane wsporniki, a dopiero na nich montowane drewniane stopnie. Są one idealną opcją dla zwolenników minimalistycznych rozwiązań.

Wybór schodów należy skonsultować przynajmniej z kilkoma producentami i zapytać ich o radę oraz wstępną wycenę. To żmudne zadanie ułatwia portal getstairs.pl Znajdują się tam setki realizacji schodów oraz dane kontaktowe do ich producentów.

Więcej na: https://getstairs.pl