Nowości Knoll 2022

Knoll uzupełnia ofertę. Autorami nowości są dwaj wybitni włoscy projektanci. Ich pozostające poza trendami modele można swobodnie zestawiać z ikonicznymi kolekcjami z różnych epok XX wieku.

 

Nowości projektu Antonio Citterio

Nazwa kolekcji Klismos pochodzi od popularnego w antycznej Grecji modelu krzesła z charakterystycznymi, dynamicznymi łukowymi wygięciami i zwężającymi się nogami. Nawiązania do tego artefaktu odnajdujemy w całej kolekcji projektu Antonio Citterio, na którą składają się ławeczka, fotel, krzesło, szezlong oraz sofa. Siedzenia i oparcia wykonane są z bawełnianego sznurka oplecionego na dębowej ramie. Dostępne są również wersje z drewnianym siedzeniem i oparciem, w kolorze naturalnym lub czarnym. By siedziska stały się jeszcze bardziej wygodne, można wzbogacić je o dostępne opcjonalnie tkaninowe lub skórzane poduszki.

Knoll, nowa kolekcja siedzisk Klismos, proj. Antonio Citterio
Knoll, nowa kolekcja siedzisk Klismos, proj. Antonio Citterio
Knoll, nowa kolekcja siedzisk Klismos, proj. Antonio Citterio
Knoll, nowy stół proj. Antonio Citterio

 

Knoll, nowa konsola proj. Antonio Citterio

 

Jak mówi sam Clittero, krzesło i fotel Klismos „ … niosą w sobie pamięć klasycznej ikony kultury greckiej. Moje modele jednak mają jeszcze bardziej śmiałą i dynamiczną formę, ze smuklejszymi i lżejszymi w odbiorze podporami”. Przyjemnie jest patrzeć, jak projektant rozwija tę ideę w formie sofy nawiązującej do klasycznego récamiera. Z kolei szezlong, synonim stylowej elegancji, dzięki rolowanym zagłówkom, które można dowolnie przekładać, przywodzi na myśl asymetryczny, ikoniczny meridienne. Wszystkie te meble doskonale współgrają z klasykami Knoll.

 

Meble Knoll wykonane są w duchu zrównoważonego rozwoju. Wykorzystują wyłącznie naturalne, wysokiej jakości materiały. Są poza czasem i trendami. I dlatego pochodzące z różnych epok modele można ze sobą dowolnie zestawiać. Nowa kolekcja Klismos robi niesamowite wrażenie. Głównie poprzez swoją lekkość i witalność, a zarazem perfekcyjnie dopracowany detal. Można ją sobie wyobrazić w niemal każdym wnętrzu, którego właściciele hołdują naturze i cenią dorobek kulturowy człowieka – komentują Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks.

 

Drugą nowością Antonio Clittero dla Knoll jest seria dużych i małych stolików, utrzymanych w duchu „mniej znaczy więcej”. To czysta, geometryczna prostota. Modele mają blaty z marmuru lub czarnego szkła, nawiązujące do bardziej stonowanego oblicza art déco. Natomiast odwołujące się do stylu Bauhausu nogi wykonane są ze stalowych rurek.

 

Nowości projektu Piero Lissoniego

Nowości Knoll od Piero Lissoniego, to przede wszystkim nowa, wielofunkcyjna seria Panoramic o niezwykle płynnych liniach. Obejmuje szezlong, ławkę, leżankę i stolik kawowy.  Ciekawym elementem kolekcji jest sofa z ruchomymi oparciami, które można samodzielnie przestawić szybko rekonfigurując mebel. Nogi i podstawa wykonane są z okrągłej metalowej rurki, dostępnej w wykończeniu błyszczącym lub pomalowanym na czarno. Siedzisko i poduszki wypełnione są elastycznym poliuretanem o zmiennej gęstości. Pokrowce dostępne są w tkaninie lub skórze.

Knoll, nowa kolekcja Panoramic, proj. Piero Lissoni
page2image44831408
Knoll, nowa kolekcja Panoramic, proj. Piero Lissoni
Knoll, nowy stolik Matic Credenzas, proj. Piero Lissoni

Inna nowość od Piero Lissoni to seria Matic Credenzas . Obejmuje ona kredensy i szafki o różnych konfiguracjach ujęte w prostą, minimalistyczną formę i wykończone szlachetnymi materiałami, takimi jak marmur i drewno. Na uwagę zasługuje również Panoramic Low Table, niski stół z okrągłym blatem uformowanym z betonu. Harmonijny i wyrazisty akcent w przestrzeni.

 

Nowe kolekcje Knoll są jak nie poddające się chwilowym modom znaki w przestrzeni, które trwają w uniwersalnym świecie i pretendują do roli ikon. Obrazują tym samym zrównoważone podejście do designu. Jakość, trwałość i naturalne wykończenie. Markę Knoll oferuje showroom MOOD.

Więcej na www.mood-design.pl