Nowości Swarzędz Home na targach Warsaw Home 2018

Efekty współpracy z nową projektantką, premiery nowych modeli mebli, prezentacja nowych tkanin obiciowych, wykończeń i materiałów. Na stoisku Swarzędz Home na Warsaw Home wiele się działo, a frekwencja zwiedzających dopisała. Partnerem prezentacji była marka Moana – polski producent pościeli z naturalnych tkanin lnianych.

Firma zaprosiła do współpracy kolejną utalentowaną, młodą projektantkę – Natalię Wieteskę. Jest ona zdobywczynią nagrody Red Dot za projekt komody Brinkk. Projektantka mebli i wnętrz, zaintrygowała właścicieli marki Swarzędz Home swoim rzeźbiarskim i minimalistycznym podejściem do projektowania form użytkowych. Wspólnie z nią pracowali nad projektem targowego stoiska. Kolekcja Brinkk zaprojektowana przez Natalię Wieteske okazała się prawdziwym przebojem targowej prezentacji. Swarzędz Home wprowadza ją właśnie do swojej oferty. Monolityczne bryły komód i stolików kawowych, pokazane w wersjach dąb i dąb chocolate przyciągały uwagę wielu zwiedzających, zwłaszcza architektów wnętrz.

Kolekcja Brinkk wzbudziła już spore zainteresowanie w Polsce i za granicą. Jednak dotychczas nie wyszła poza ramy jednostkowych prototypowych wzorów i nie była szerzej dostępna. Wdrożenie tych mebli wymagało nie lada precyzji i stolarskiej biegłości. Swarzędz Home podołał temu zadaniu dzięki doświadczonym w swoim fachu rzemieślnikom. Komody Brinkk są oferowane w dwóch wersjach – z podestem i do podwieszenia.

Premiery w Nadarzynie

Wśród targowych propozycji Swarzędz Home nie zabrakło też innych premier. Firma, wsłuchując się w opinie swoich klientów, którzy chcą pogodzić potrzebę komfortowego snu z ograniczoną powierzchnią wielkomiejskich mieszkań i apartamentów, postanowiła stworzyć nowe łóżko. We współpracy z Jackiem Mikołajczakiem powstał nowy produkt w ofercie Swarzędz Home. Nowe łóżko, Airo jest tapicerowane, na ukośnie ustawionych nóżkach, mniejsze niż dotychczasowe modele, ale komfortowe i gwarantujące wygodny odpoczynek. Welurowa tkanina obiciowa w ciekawym odcieniu jasnej, szałwiowej zieleni nadała mu lekki, eteryczny charakter.

Po raz pierwszy była także okazja, by zobaczyć na żywo nowy stół Vos, również zaprojektowany przez Jacka Mikołajczaka. Vos wyróżnia się nietypowym kształtem i detalami. Zwraca uwagę ukośnie ustawionymi nogami, nawiązującymi do form mebli z kolekcji Dream Swarzędz Home. Ich przewężenia w dolnej części tworzą wrażenie wyjątkowej lekkości mebla. Ścięta krawędź blatu oraz oktagonalna oskrzynia jest równie charakterystyczna. Stół jest dostępny jest w wersji rozkładanej i nierozkładanej. Został zaprezentowany w wersji kolorystycznej dąb light – nowej propozycji w palecie wybarwień Swarzędz Home, świetnie współgrającej zarówno z modnymi odcieniami pastelowymi, jak i z melanżowymi tkaninami w barwach ziemi. Ten sam jasny odcień dębu miały zaprezentowane na Warsaw Home nowe meble z kolekcji Essence – wysoka szafka i szafka nocna.

Wachlarz możliwości

Sypialniom Swarzędz towarzyszyła autorska kolekcja pościeli polskiej marki Moana. Lniane pościele tej firmy zachwycają nie tylko ciekawymi, modnymi wzorami (np. lamparcie cętki, motywy tropikalne, fotograficzne ujęcia lasu), ale przede wszystkim miękkością i przyjaznością dla użytkownika.

Bardzo lubiane przez klientów fotele i sofy Skey zaprezentowane zostały w szlachetnych tkaninach z kolekcji firmy Guell Lamadrid. Melanżowe sploty w połączeniu ze spokojnymi kolorami ziemi oraz złamana żółć pokazały jak łatwo, a zarazem radykalnie można zmienić ich wygląd – stosownie do wnętrza i gustu klienta.

Targi były też okazją do zobaczenia nowych zestawień wybarwień drewna, rodzajów spieków kwarcowych stosowanych na blatach – mi. in. stolików Fil (czarny, połyskliwy Noir Desir oraz biały matowy Cava Bianco) i wykończeń elementów metalowych (miedź)- paleta propozycji Swarzędz Home bardzo się ostatnio poszerzyła, o czym na Warsaw Home na własne oczy mogli przekonać się klienci oraz i projektanci wnętrz.