Nowości z Hiszpanii w Swarzędz Home

W ofercie showroomu Swarzędz Home w Poznaniu znajdziemy propozycje kilku wyselekcjonowanych hiszpańskich marek. Ostatnio do ich grona dołączyły nowe kolekcje mebli Ondarreta i Joquer.

Silu, kolekcja mebli zaprojektowana przez Bena van Berkela z UNStudio to fuzja tradycyjnych technik gięcia drewna i rzemieślniczego know-how z bardzo współczesnym wzornictwem, typowym dla Ondarreta. Charakterystyczne krzywizny i możliwość sztaplowania sprawia, że krzesła Silu świetnie sprawdzają się w większych przestrzeniach, jako detal na tle nowoczesnej architektury. Inspiracje architektonicznymi formami można też dostrzec w przypadku stołu Silu: nogi płynnie przechodzą dynamicznym, łukowatym kształtem w płaszczyznę blatu. Krzesła dostępne są w wersji z podłokietnikami i bez, opcjonalna jest także tapicerowana wkładka w siedzisku.

Kolejna interesująca nowość rodem z Hiszpanii to kolekcja sof i foteli Serene, którą Mario Ruiz zaprojektował dla marki Joquer. Serene to przede wszystkim elastyczność wyboru i możliwość personalizacji.

Modułowa budowa pozwala na wybór jednego z dwóch rodzajów podstawy siedziska: opartej na metalowym stelażu z nóżkami lub tapicerowanej, sięgającej do samej podłogi. Do wyboru są także dwie głębokości siedziska oraz dwie wysokości poduszek oparcia. Sofę można uzupełnić dodatkowymi drewnianymi elementami w różnych wykończeniach, takimi jak boczne półki i stoliki.

Ciągła linia podłokietników i oparcia, zaznaczona niejako widocznym przeszyciem, nadaje fotelom i sofom Serene organiczny charakter i podkreśla ich przytulność. Dzięki zastosowaniu jako wypełnienia poduszek pierza są wyjątkowo komfortowe – naprawdę można się na nich poczuć błogo. Jak zwykle w przypadku mebli wypoczynkowych Joquer zachwyca starannie dobrana gama najwyższej jakości skór oraz tkanin obiciowych.

Po więcej zapraszamy na https://swarzedzhome.pl/