Nowy Katalog IKEA 2019

Stali klienci popularnej marki IKEA otrzymali sms-y i mejle z informacją o nowym katalogu na 2019 rok. Jest też aplikacja katalogowa! Katalog w formie papierowej trafił już do domów Polaków. Za co kochamy ten meblowy market? Czy są jeszcze Polacy, którzy nie mają w swoim domu ani jednej rzeczy tej znanej i popularnej marki?


Styl życia naszych dziadków i rodziców to: jedno mieszkanie na całe życie, meble, które wytrzymają kilka pokoleń, boazeria w korytarzu, samochód na 10 lat… My żyjemy inaczej! Zmieniamy mieszkania, samochody, nauczyliśmy się też zmieniać meble. Nie boimy się słowa „kredyt”. Prawie wszyscy je mamy! Tak jak meble z IKEA!


Nie urządzamy się raz na całe życie

Praktyczność, minimalizm, funkcjonalność, podążanie za trendami – na to coraz częściej zwracamy uwagę podczas wyposażania wnętrz. Średnio dopiero trzecie mieszkanie urządzany w sposób całkowicie przemyślany i sięgamy po meble, na które jesteśmy w stanie wydać więcej niż podczas zamieszkiwania pierwszego lokum.


Skandynawowie stosują w swoich wnętrzach przeważnie jasne barwy. Związane jest to przede wszystkim z ich strefą klimatyczną. Ciemne pomieszczenia nie sprzyjają życiu w notorycznym braku naturalnego światła. My ten skandynawski styl bardzo polubiliśmy.

Ten meblowy market niewątpliwie budzi emocje – jedni ją uwielbiają śledząc wszystkie nowości, drudzy omijają zarzucając masowość i nietrwałość. Z jednej strony te meble to masowy design. Z drugiej to dobre, skandynawskie wzornictwo, niskie ceny i bardzo duży wybór.

Zalety zakupów w IKEA:

1. Meble z IKEA można kupić od ręki! Nie trzeba na nie tygodniami czekać jak w innych salonach meblowych.
2. Meble z IKEA łatwo samodzielnie przewieźć i złożyć. Są zgrabnie i poręcznie spakowane, mają czytelną instrukcję składania i montażu.

3. Meble z IKEA nie są drogie i większość z nich ma dobrą, lekką, modną formę. Nie są jednak znane z wysokiej jakości swoich mebli, jednak bardzo się nam podobają. Ich projektanci nadążają za trendami i dbają o funkcjonalność. Dlatego meble te świetnie sprawdzają się w domach, w których są dzieci. Bez żalu możemy wymienić tapicerkę, nie ma tragedii gdy dziecko porysuje blat.

4. IKEA ma sprytne rozwiązania. Najlepszym przykładem są kuchnie, które mają mnóstwo pomysłowych rozwiązań, a kosztują kilkakrotnie mniej niż podobne rozwiązania, z tych samych elementów w ekskluzywnych “studiach kuchni”.


5. IKEA ma ciekawe dodatki. Mieszkanie można podkręcić kolorami, fajnym oświetleniem i tekstyliami. Zasłony, poduszki, obrazy na ścianę, lampy stojące – to przedmioty, których mamy bardzo duży wybór, a “ustawiają” wnętrze.

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA?

Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA, dla serwisu domosfera.pl przygotowała listę rzeczy, które Polacy najczęściej kupują w sklepach szwedzkiej marki. Okazuje się, że na pierwszym miejscu są akcesoria dekoracyjne, typu świece i ramki na zdjęcia. Tuż za tym przybory kuchenne. Lubimy serię IKEA 365+, patelnie i wyciskacz do czosnku.
Z mebli największą popularnością cieszy się sofa BEDDINGE i nieśmiertelny stolik LACK, a także regał EXPEDIT.
Jeśli chodzi o wyposażenie pokoju dziecięcego, najczęściej wybieramy krzesełka MAMMUT. Lubimy też meble kuchenne, szczególnie te na wysoki połysk.

A Wy kupujecie w IKEA?