Obrazy abstrakcyjne – Sylwia Michalska

Cykl abstrakcji pt. „Prześwity wspomnień” 2014-2017 autorstwa Sylwii Michalskiej to zbiór obrazów mówiących o emocjach, doświadczeniach i wątpliwościach ich autorki. Każdy obraz namalowany emocjonalnie i prawdziwie to niedopowiedziany fragment jej życia.

Sylwia Michalska – w latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002r. obroniła dyplom z malarstwa u profesora Wojciecha Sadleya.

Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale silnie związana jestem z Warmią i Mazurami.

Twórczość jest sensem mojego życia, zawdzięczam jej harmonię i spełnienie oraz coraz większą znajomość siebie. To ona powoduje spokój i ukojenie mej duszy.

Dzięki niej rejestruję swoje emocje, które chcę na zawsze zapamiętać. Inspirują mnie ludzie napotkani na mojej drodze, Ci, którzy odchodzą i Ci, którzy pozostają w moim życiu. Zachwyca mnie piękno chwili, jej ulotność sprawia, że chcę tworzyć. Malarstwo jest dla mnie odbiciem jego twórcy.

Dużą część mojego malarstwa stanowią abstrakcyjne obrazy dużego formatu. Niejasne, łagodne, niedopowiedziane. To prześwity moich wspomnień… Pociąga mnie gra kolorów, które nigdy nie są w moich obrazach jaskrawe, a jednak wymowne.

Maluję również na płótnie oraz starych, stuletnich deskach z duszą. Motywy marynistyczne i roślinne to tematyka bardzo mi bliska ze względu na ukochanie polskiego morza i pojezierza mazurskiego, z którym jest mocno związana.

Galeria prac

Musimy przyznać, że mieliśmy w redakcji spory dylemat, które zdjęcia wama pokazać w tym artykule i nie mogliśmy się zdecydować, dlatego poniżej znajdziecie większą galerię prac Sylwii Michalskiej. Zainteresowanych zakupem obrazów zapraszamy na stronę/bloga Obrazy abstrakcyjne Sylwia Michalska.