Obrazy częściowe – kiedy i w jakich pomieszczeniach je zawiesić?

Obrazy częściowe – kiedy i w jakich pomieszczeniach je zawiesić?

Poszukując dekoracji do swojego mieszkania możemy zdecydować się na ciekawy obraz. Bardzo oryginalnym pomysłem są obrazy częściowe, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na duże zainteresowanie nowoczesnym wystrojem wnętrz. W jakich pomieszczeniach i kiedy można powiesić tego typu obrazy, aby nadać im blask i uświetnić ich wygląd?

Salon z kuchnią

Wybór pomieszczenia, w którym powiesimy obrazy częściowe na ścianę,  uzależniony jest przede wszystkim od rozkładu naszego mieszkania. W praktyce coraz częściej mamy do czynienia z nietypowym rozkładem pomieszczeń oraz łączeniem kilku w jedno, które oddzielają jedynie delikatne, niepełne ścianki. Wszystko po to, aby zwiększyć powierzchnię użytkową mieszkania. Popularnym rozwiązaniem jest salon połączony z kuchnią i to właśnie tam dobrze jest powiesić obraz częściowy. Salon i kuchnia wymagają wtedy dodatkowej oprawy, którą z pewnością nada im tego typu obraz. Jeżeli jednak posiadamy oddzielny salon, w nim również może zawisnąć obraz składający się z kilku części. Pasuje on szczególnie do większych pomieszczeń, choć w przypadku, gdy chcemy na niego zagospodarować większość ściany, także sprawdzi się doskonale. Obrazy częściowe stanowią ciekawe wypełnienie wnętrza sypialni,  której zazwyczaj postawione jest jedynie łóżko i ewentualnie szafa. Ściany pozostają zwykle wolne, dlatego dobrze, gdy coś na nich zawiśnie.

Pokój dziecięcy

Zazwyczaj najtrudniej nam dobrać dodatki do pokoju dziecięcego. Nie mogą być one zbyt poważne, z drugiej zaś strony nie wszyscy akceptujemy na ścianach wiszące obrazy z postaciami z bajek. Dobrym rozwiązaniem są więc lekkie obrazy częściowe, które przedstawiać będą krajobraz lub rysunek przyjazny dzieciom. Co więcej, dziecko z pewnością ucieszy się, gdy będzie mogło samo wybrać pasujący mu obraz. Powieszenie tego typu obrazu w pokoju dziecięcym ma jeszcze jedną zaletę – jest on na tyle ciekawy i pasujący do różnego przekroju wiekowego, że nawet zmieniając wygląd wnętrza pokoju, gdy dziecko już podrośnie, nie będziemy musieli się go pozbywać. Może tworzyć interesującą ozdobę nawet, gdy dziecko osiągnie już wiek nastoletni, kiedy to nie akceptuje dziecięcych obrazków i stylistyki wnętrz.

Kiedy wybrać obrazy częściowe?

Obrazy częściowe są doskonałym uzupełnieniem nowoczesnym, designerskich wnętrz. Obecnie większość mieszkań jest urządzana właśnie w tym stylu – w zapomnienie odchodzą ciężkie komody, szafy i starodawne kredensy. Lekkie, delikatne meble i w przeważającej części jasne kolory modnie wypełniają wnętrze, jednak każde potrzebuje także stylowego dodatku, aby wyglądać przytulnie i tworzyć atmosferę. Nawet, jeżeli stylizujemy mieszkanie jak z epoki, nowoczesne rozwiązania pozwalają nadać im ciekawy klimat. Obrazy częściowe sprawdzą się również w takich wnętrzach – sam krój obrazu to jedno, lecz z drugiej strony najważniejsze jest to, co przedstawia malowidło. Wnętrza stylizowane na lata ubiegłego stulecia mogą zostać ciekawie przełamane właśnie za pomocą obrazu częściowego.