Odkurzanie bez kabla – zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacze bezprzewodowe to wydajne i wygodne w obsłudze urządzenia. Dzięki temu, że nie mają kabla umożliwiają nam komfortowe sprzątanie w domu i poza nim. Urządzenia te cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ posiadają zdecydowanie więcej zalet od tradycyjnych odkurzaczy przewodowych.

Odkurzacze bezprzewodowe – wygodne odkurzanie bez kabla

Zdecydowaną wadą tradycyjnych odkurzaczy, bez względu na to, czy wybierzemy odkurzacz workowy, czy bezworkowy, jest kabel. Znacznie utrudnia on sprzątanie, gdyż wymaga ciągłego zwracania uwagi na jego położenie, przekładania podczas odkurzania oraz przełączania między gniazdkami, jeśli mamy do wysprzątania większą powierzchnię lub kilka pięter domu. Takich wad nie posiada natomiast nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy. Jest to bowiem urządzenie, które pracuje wyłącznie na zasilaniu akumulatorowym. Wystarczy więc jedynie zadbać o jego naładowanie, by móc wygodnie i szybko odkurzyć podłogi w całym domu.

Korzystając z odkurzacza bezprzewodowego nie musimy już zwracać uwagi na kabel, przesuwać stojących na podłodze mebli i dekoracji oraz przełączać odkurzacza między gniazdkami, kiedy długość jego przewodu okaże się niewystarczająca, by sięgnąć urządzeniem w odległe zakątki naszego domu. Wszystko to sprawia, że odkurzacz bezprzewodowy to wygoda i komfort odkurzania, której próżno szukać w odkurzaczach tradycyjnych.

Odkurzacz bezprzewodowy – mycie i odkurzanie w jednym!

Kolejną zaletą, którą mogą poszczycić się wybrane modele odkurzaczy bezprzewodowych, jest możliwość czyszczenia za ich pomocą podłóg na sucho i na mokro. Tę funkcję znajdziemy m. in. w odkurzaczach bezprzewodowych Philips PowerPro Aqua 3w1 myjący FC6404 oraz PowerPro Aqua 3w1 pionowy myjący FC6408. Oba modele są wyposażone także w praktyczny odkurzacz ręczny. Za pomocą odkurzacza Philips mamy więc możliwość jednoczesnego odkurzenia podłóg i ich umycia czystą wodą. Pozwala to nie tylko oszczędzić czas przeznaczony na sprzątanie, ale także lepiej zadbać o czystość i higienę podłóg w naszym domu lub mieszkaniu.

Niska waga i komfort przechowywania

 

Odkurzacze bezprzewodowe to urządzenia lekkie i wygodne w manewrowaniu. Ich pionowa konstrukcja pozwala na odciążenie kręgosłupa podczas sprzątania, co doceni każda osoba, która regularnie odkurza. Ich niska waga pozwala z kolei na bezproblemowe przenoszenie odkurzacza między piętrami oraz wygodne odkurzenie schodów.

Odkurzacze bezprzewodowe, dzięki swojej pionowej konstrukcji, zajmują także znacznie mniej miejsca od tradycyjnych urządzeń sprzątających. Dzięki temu możemy przechowywać je w schowku, a także ustawić podłączony do ładowania odkurzacz w kącie mieszkania. Zapewni to urządzeniu gotowość do pracy w każdej chwili.

Electrolux odkurzacz bezprzewodowy – sprzątanie w domu i poza nim

Kolejną zaletą nowoczesnych odkurzaczy bezprzewodowych jest możliwość odkurzania nimi także poza domem. Niektóre z dostępnych aktualnie w sprzedaży modeli, np. Electrolux odkurzacz bezprzewodowy Ergorapido HUV EER77MBM posiada bowiem odkurzacz ręczny, który możemy wyjąć i w ten prosty sposób zmienić nasze urządzenie w kompaktowy sprzęt sprzątający. Electrolux odkurzacz bezprzewodowy możemy więc z powodzeniem wykorzystać do odkurzenia mebli wypoczynkowych, a także za jego pomocą sprzątnąć wnętrze auta.

Electrolux odkurzacz bezprzewodowy w Neonet.pl i jego moduł ręczny działają bowiem w trybie akumulatorowym, dzięki czemu idealnie nadają się do sprzątania poza domem. Oprócz samochodu możemy go bowiem wykorzystać także do odkurzania mebli ogrodowych, sprzątnięcia w garażu, na tarasie i w wielu innych miejscach.