Odpowiednia dobrana oprawa roślin potrafi odmienić przestrzeń

Zieleń we wnętrzach jest bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. Rośliny w aranżacji wnętrz potrafią zdziałać cuda, odmieniając totalnie wygląd pomieszczenia. Bywa często, że dodanie roślin do gotowego projektu wnętrza dopełnia kompozycję, nadając charakteru wnętrzu i jest tzw. “kropką na i”.  Aby jednak taki efekt uzyskać należy pamiętać jak ważnym elementem jest odpowiednia oprawa roślin. Nawet najpiękniejszy gatunek roślin, najstaranniej zaopiekowany może nie prezentować się należycie dobrze jeśli będą wyeksponowane w mało atrakcyjnych donicach. Jakie donice wybrać?  Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

 

Donice ozdobne do salonu

Salon oraz pokój dzienny służyć ma głównie do wypoczynku domownikom ale również pełni z reguły funkcje reprezentacyjne. To w tej przestrzeni przyjmowani są goście oraz przyjaciele domu dlatego wato zadbać o to, by ten obszar oprócz walorów estetycznych wyróżniał się również przyjazną atmosferą. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie ożywia i uatrakcyjna wnętrza jak zieleń w postaci roślin. Jednak w pomieszczeniach takich jak salon nie można postawić na przypadek w doborze donic. Aby nie zepsuć efektu aranżacji wnętrz, by utrzymać design zgodny z naszymi preferencjami należy z ogromną dbałością dobrać donice ozdobne do salonu.

Bardzo modne są donice w etniczne wzory w stylu boho, gdzie geometryczne wzory w kolorach szarości pasować będą tak naprawdę do wnętrz o różnych stylach od skandynawskiego minimalizmu do bogatego w detale stylu hampton.

Sklep z donicami – Plant Deco
Sklep z donicami – Plant Deco
Sklep z donicami – Plant Deco
foto PlantDeco – Osłonka We Wzory
foto PlantDeco – Osłonka Misa

Warte uwagi są również ciekawe wzory doniczek z wykorzystaniem drewna, które doskonale ociepla i ożywia przestrzenie w nowoczesnym wydaniu z przewagą ciemnych kolorów. Przykładem takiej donicy jest Doniczka Wood Black wykonana z drewna dębowego czy też Biały Cylinder Bamboo.

 

foto PlantDeco – Doniczka Wood Black
foto PlantDeco – Osłonka Kwadratowa Na Nóżkach

Donice mrozoodporne

W krajobrazie współczesnych ogrodów oraz tarasów roślinność w donicach stała się nieodłącznym elementem aranżacji. Coraz częściej posiadacze egzotycznych kwiatów doniczkowych w okresie lata umieszczają swoje rośliny na tarasach tworząc efekt Urban Jungle. Decydując się na całoroczne rośliny zimozielone na tarasach warto zaopatrzyć się w donice mrozoodporne. 

Donica Z Kamionki- Sicilia

W strefie klimatycznej, gdzie siarczyste mrozy mogą zniszczyć standardowe ceramiczne donice to donice mrozoodporne są rozwiązaniem wygodnym i efektownym. Dzięki swojej wytrzymałości na wilgoć oraz zmieniające się warunki atmosferyczne mogą donice mrozoodporne mogą pięknie się prezentować długimi latami, uatrakcyjniając swoim wyglądem aranżację przestrzeni zielonej. Aktualnie niezwykle popularne są donice z kamionki, które pasują do większości koncepcji projektów zielonych od sielskiej polskiej wioski po słoneczną hiszpańską hacjendę.

Dla fanów bardziej nowoczesnych rozwiązań na rynku dostępne są również efektowne donice mrozoodporne o nowoczesnym designu. Sa to często donice ogrodowe szkliwione lub włoskie donice z terakoty.

foto PlantDeco – Szkliwiona Atlantis Wysoka
foto PlantDeco – Donica Kobalt Dzban

 

Warto pamiętać, że rośliny we wnętrzu to nie tylko element estetyczny ale również zdrowotny. W okresie jesienno – zimowym rośliny we wnętrzach wspomagają proces oczyszczania powietrza, dlatego chcąc dbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich każda przestrzeń mieszkalna powinna zawierać jak najwięcej roślin. Mały detal jak roślina sprawia również że mieszkańcy czują się dobrze w takiej przestrzeni. Nieiapomnijmy przy urządzaniu mieszkania w rośliny również o designie. Bardzo duży wybór najlepszej jakości donic ozdobnych do wnętrz oraz z donic mrozoodpornych oferuje sklep z donicami. Odmień swoje wnętrze i ciesz się tą przestrzenią.