Organizuj czas rodziny. Idealny planner rodzinny do Twojego domu

Dobra organizacja czasu to podstawa. Dzięki planowaniu nie przegapisz ważnych spraw i terminów, a dodatkowo wygospodarujesz czas na przyjemności. A co w sytuacji, gdy jako mama musisz zarządzać organizacją dnia lub tygodnia całej rodziny? Wtedy z pomocą przychodzą rodzinne plannery. Jaki planner sprawdzi się najlepiej i co powinno się w nim znajdować? Zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu.

Czy kalendarz jest dobrym rozwiązaniem?

Urodziny, imieniny, wizyty u lekarza, spotkania ze znajomymi, zajęcia dodatkowe dzieci… Zapamiętanie wszystkich dat może sprawić dużo problemów. Jeżeli chcesz zyskać kontrolę nad wydarzeniami, które dotyczą Twojej rodziny, to korzystanie z kalendarza wydaje się jedynym sensowym rozwiązaniem. Ile razy jednak zdarzyło Ci się kupić kalendarz z myślą, że tym razem na pewno będziesz z niego korzystać? A potem ze smutkiem stwierdzałaś, że większość kartek pozostała niezapisana. Nic dziwnego, że od długiego czasu popularność zyskują plannery. Zaczynasz korzystanie w dowolnym miesiącu i nie martwisz się, że część plannera pozostanie niewykorzystana. Jeżeli w danym momencie z jakiegoś  powodu nie wykorzystujesz – niczego nie tracisz, bo w plannerze sama wpisujesz daty.

Planner umożliwia Ci zorganizowanie swoich zadań i zapisanie czekających Cię w danym okresie wydarzeń. Jest świetnym narzędziem, dzięki któremu utrzymasz w ryzach ciągle rozrastającą się listę zadań

Jaki planner sprawdzi się w rodzinie?

Jeżeli planujesz tylko swój czas – idealny dla Ciebie będzie planner w formie książki. Możesz go wtedy bez problemu zabierać ze sobą i korzystać w dowolnym momencie. Jeżeli jednak chcesz zaplanować wydarzenia, które dotyczyć będą wszystkich członków rodziny, to przyda Ci się duży planner suchościeralny do powieszenia w domu. Umieszczony w widocznym miejscu pozwoli każdemu domownikowi wpisać swoje zadania i nie przeoczyć ważnych wydarzeń.

Planner na lodówkę czy do powieszenia na ścianę?

Plannery suchościeralne możesz dostać w wersji możliwej do powieszenia na ścianie lub na lodówce. Ich funkcjonalność jest dokładnie taka sama. Oba możesz wykorzystywać wielokrotnie zapisując i ścierając swoje notatki. Możesz też do nich przyczepić dodatkowe karteczki przy użyciu magnesów. Jedyna różnica jest taka, że planner lodówkowy sam w sobie nie przyciąga magnesów i musi być umieszczony na odpowiedniej powierzchni.

Co powinien zawierać planner, żeby sprawdził się w organizowaniu rodzinnego czasu?

Możesz się zastanawiać, jakie elementy powinien zawierać planner, żeby rzeczywiście był przydatny w planowaniu czasu. Planner miesięczny pozwoli Ci ogarnąć jednym spojrzeniem cały miesiąc, natomiast plannery tygodniowe umożliwiają szczegółowe planowanie kilku najbliższych dni. Dodatkowo powinnaś zastanowić się, czy w Waszym planie tygodnia znajdują się cykliczne zajęcia. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie planner miesięczny z dodatkowym miejscem na rozpisanie planu tygodnia. W takim przypadku nie musisz co chwila wynotowywać stałych punktów tygodnia. Wpisujesz je raz, a wymazujesz tylko informacje, które w kolejnym miesiącu ulegają zmianie.