Osłony okienne chroniące przed upałem – jakie wybrać?

Thermometer displaying high 40 degree hot temperatures in sun summer day

Nie da się ukryć, że polskie lato bywa niesamowicie upalne. Temperatury potrafią sięgać nawet ponad trzydzieści stopni Celsjusza!!! Nie dziwi więc fakt, że znajdują się konsumenci, dla których niezwykle ważną kwestią jest zachowanie przyjemnej i chłodnej temperatury we wnętrzu domów i mieszkań. Oczywiście można wykorzystywać urządzenia schładzające powietrze w pomieszczeniu, takie jak znane i chętnie stosowane wiatraki. Niestety, nie przynoszą one trwałych efektów, a jedynie chwilowe ukojenie od upału.

Rozwiązaniem tego problemu może być zainwestowanie w osłony okienne. Szeroki wachlarz produktów znajdziesz na wolakrakzal.com.pl

Osłony okienne idealne na upały

Na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów osłon okiennych. Każda z nich różni się zastosowaniem, kolorem, typem, fakturom, a nawet sposobem montażu. Dzięki tak szerokiej gamie produktów każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Posiadając tak wiele możliwości wyboru można się pogubić. Dlatego wybierając osłony okienne idealne na upały warto, przede wszystkim, zastanowić się, jakie są Twoje preferencje. Najważniejszym parametrem jest rozmiar osłony dostosowany do wielkości chronionego obszaru. Dodatkowo istotną kwestią jest oczywiście sposób użytkowania osłony, jej zamykania czy nawet sterowania.

Warto pamiętać, że osłony okienne dzielimy na dwa rodzaje:

  • stosowane zewnętrznie,
  • stosowane wewnętrznie.

Osłony okienne – ochrona zewnętrzna

Zewnętrzne osłony okienne to rozwiązanie idealne dla osób, które nie chcą instalować osłon we wnętrzu mieszkania. Zależy im jednak na nienagannej prezencji pomieszczeń. Szukają także produktu, który zapewni ochronę neutralizując jednocześnie problem u jego źródła – czyli na zewnątrz.

Markizy

Najtańszą i jednocześnie najbardziej funkcjonalną opcją wyboru są markizy wykonane z impregnowanej tkaniny nieprzepuszczającej promieni UV. Rozciągamy je nad preferowaną powierzchnią przytwierdzając je do ściany. Mniejsze rozmiary markiz idealnie nadają się do rozciągnięcia nad oknem, natomiast większe dostępne rozmiary z powodzeniem można rozciągać nawet na powierzchnię całego balkonu lub niewielkiego ogródka.

Okiennice

Inną opcją są używane od wieków okiennice, które nie tylko ochronią dom przed słońcem, wiatrem, deszczem czy śniegiem, ale również dodadzą mu klasy i elegancji. Jeśli jednak bardziej zależy nam na bezpieczeństwie domostwa, warto zainstalować rolety zewnętrzne. To rozwiązanie, które nie tylko nie dopuszcza światła do wnętrza, ale również zabezpieczą dom przed włamaniami.

Ochrona wewnątrz

Wewnętrzne osłony okienne również pozostawiają nam szerokie pole do popisu. Na rynku dostępny mamy szereg rolet, zasłon, firan i żaluzji. Te rozwiązania nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi, ale również pięknie się prezentują. Mogą dodać mieszkaniu niesamowitego uroku. Jeśli należysz do osób ceniących sobie klasę i elegancję połączoną z funkcjonalnością, są to rozwiązania idealne dla Ciebie.