Otwórz się na mieszkanie w Poznaniu – Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu

W miniony weekend 8-9 września 2018 w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich miała miejsce kolejna edycja Targów Mieszkań i Domów. Była to bez wątpienia największa impreza targowa w Poznaniu dedykowana szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości.

To na terenie MTP można było spotkać deweloperów oraz specjalistów z branży mieszkaniowej i budowlanej. W jednym miejscu możliwe okazało się porównanie ofert, poznanie aktualnych trendów w budownictwie. Wszystkie zebrane informacje niewątpliwe okazały pomocne nawet najbardziej zagubionym w temacie nieruchomości osobom. Po pierwsze pomogły znaleźć jak i urządzić wymarzone M!

Oferta dla zwiedzających

Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 160 wystawców. Wśród nich większość to firmy deweloperskie działające na rynku wielkopolskim. (BPI Real Estate Poland z inwestycją Vilda Park, Ataner, Agrobex, Ronson, Nickel Development, Atal, oraz KW Technology, Darom, Moryson, Yard z własnymi inwestycjami).

Oprócz tego można było odwiedzić stoiska pośredników w obrocie nieruchomościami czy instytucji finansowych, które udzielają informacji o możliwości kredytowania nieruchomościowego zakupu.

Konkurs „Architectus civitatis nostrae”

Podczas pierwszego dnia targów we współpracy z Miastem Poznań odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród przez wiceprezydentów Poznania Mariusza Wiśniewskiego i Macieja Wudarskiego w 2. edycji konkursu „Architectus civitatis nostrae” – „Budowniczy naszego miasta”. Tegoroczna edycja nagrodziła dokonania inwestorów nie tylko w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Po raz pierwszy docenione zostały inwestycje w obiekty usługowe oraz działania na terenach zdegradowanych.

W kategorii budownictwo usługowe nagrodę otrzymała spółka Sofia (której udziałowcami są VOX i Garxex) za wybudowanie Bałtyku. W kategorii inwestycje na terenach zdegradowanych nagrodę otrzymała spółka Młyńska 12 za rewitalizację kamienicy pod tym właśnie adresem. Nagrodę za obiekt mieszkaniowy odebrała spółka Costructa Plus za nowoczesne kamienice przy ul. Poznańskiej.

Premiera projektu Modelu 3D Miasta Poznania i System Informacji Przestrzennej Miasta

Na Targach Mieszkań i Domów premierę miał pionierski projekt w skali kraju – Model 3D Miasta Poznania. Poznań jako pierwszy w Polsce dostrzegł potrzebę budowy modelu 3D miasta, zintegrowanego z wieloma bazami danych, dostępnego i podlegającego aktualizacji. To kolejny krok w realizowaniu idei smart city – inteligentnego miasta. Działania te ściśle wiążą się z Systemem Informacji Przestrzennej Miasta Poznania prowadzonym przez Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. System funkcjonuje zarówno w wewnętrznej sieci miejskiej, obsługującej Urząd Miasta Poznania i miejskie jednostki organizacyjne oraz w Internecie. Celem internetowej wersji Systemu jest ułatwienie poruszania się mieszkańców, inwestorów, turystów po szeroko rozumianej przestrzeni miejskiej. Nadrzędnym zadaniem Systemu Informacji Przestrzennej jest pozyskiwanie danych o przestrzeni miasta, dokonywanie integracji tych danych i udostępnianie informacji użytkownikom Systemu. Zadanie to jest realizowane poprzez rejestrację poszczególnych zdarzeń, powstających w różnych procesach prowadzonych w wydziałach Urzędu Miasta Poznania i miejskich jednostkach organizacyjnych i zobrazowanie występowania tych zdarzeń na mapie.

Więcej informacji o systemie oraz sam system dostępny pod adresem: sip.geopoz.pl

Na Targach Mieszkań i Domów odbywały się:

➡ bezpłatne seminaria prowadzone przez specjalistów z zakresu finansów oraz najmu i zakupu mieszkań,
➡ spotkania z ekspertami w Strefie Porad,
➡ wyjątkowe rabaty i oferty naszych Partnerów.

Co ciekawe i za co należy pochwalić organizatorów targów to bezpłatny Plac Zabaw dla najmłodszych wraz z opieką wykwalifikowanych animatorów. Jest to bardzo duży ukłon i udogodnienie dla rodzin z dziećmi szukających własnych czterech kątów.

Organizator Targów Mieszkań i Domów – Nowy Adres SA

Zwiedzający pozytywnie oceniali jesienną edycję targów i dodatkowe atrakcje przygotowane przez Organizatora – Nowy Adres SA, który jest dostawcą profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Do flagowych produktów firmy należą cykle konferencji branżowych „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” oraz „Biurowce w Polsce”, a także Targi Mieszkań i Domów, organizowane w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Nowy Adres SA jest także twórcą największego w Polsce projektu badawczego rynku nieruchomości „Polski Rynek Mieszkaniowy – Popyt i preferencje nabywców” oraz wydawcą serii albumów „Biurowce w Polsce” i licznych katalogów inwestycji mieszkaniowych. Od maja 2015 r. firma jest Członkiem Wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Od 2018 roku należy do grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), największego organizatora środkowo – wschodniej Europy ze 100- letnim doświadczeniem.

Więcej informacji: www.mieszkaniowi.pl

Kolejne Targi Mieszkań i Domów odbędą się 2 – 3 marca 2019, również w Międzynarodowych Targach Poznańskich na które serdecznie zapraszamy. Jeśli planujesz zakup mieszkania to koniecznie musisz tam być!

Odwieź nas też na: