Panele dekoracyjne 3D. Styropianowa imitacja cegły i kamienia

Stara cegła oraz naturalny kamień to obecnie często stosowane elementy wykańczania wnętrz. Do uzyskania powierzchni przypominającej mur najczęściej stosowane są odcięte lica starych cegieł bądź imitacje gipsowe. Jednak na rynku pojawiły się nowe, alternatywne produkty do wykańczania wnętrz imitujące cegłę i kamień. Są to styropianowe panele dekoracyjne 3D firmy DECORTENA.

Styropianowe panele dekoracyjne 3D firmy DECORTENA

W sprzedaży dostępne są cztery wzory styropianowych paneli:

  1.  Panel starej cegły imitujący zniszczoną, uszkodzoną pokryta zaprawą cegłę. Jeden panel zawiera dwanaście cegieł oddzielonych od siebie fugą. Kształt panelu został tak zaprojektowany aby po złożeniu do siebie nie było szczeliny pomiędzy nimi tworząc jednolitą strukturę na całej powierzchni krycia.
  2.  Panel imitujący nową gładka, nieuszkodzoną, nie zabrudzoną zaprawą cegłę o regularnym i powtarzającym się kształcie. Na jednym panelu jest dwanaście cegieł o wymiarach 24x6cm oddzielonych od siebie fugami. Kształt panelu został tak zaprojektowany aby po złożeniu do siebie nie było szczeliny pomiędzy nimi tworząc jednolitą strukturę na całej powierzchni krycia.
  3. Panel imitujący kamień w łagodnej odmianie. Kamienie łagodne to piaskowiec pocięty na nieregularne paski, połupany , pokruszony z łagodnymi, obłymi krawędziami.
  4. Panel imitujący kamień w odmianie ostrej. Kamień ostry ma ostre krawędzie. Kształt panelu został tak zaprojektowany aby po złożeniu do siebie były minimalne, prawie niezauważalne szczeliny pomiędzy nimi tworząc jednolitą strukturę na całej powierzchni krycia.

Panele montowane są do ściany za pomocą kleju do styropianu , który można nabyć w każdym markecie budowlanym. Najlepszym sposobem montażu będzie zakup kleju do styropianu w tubie. Wówczas ograniczymy zabrudzenia otoczenia do minimum. Klej nakłada się bezpośrednio na tylną część panelu i przykleja do ściany. Po wyschnięciu malujemy na dowolny kolor.
Panele można malować na dowolny kolor farbą na bazie wody. Dla starej cegły można uszlachetnić powierzchnię poprzez pomalowanie jej rozcieńczonym klejem do styropianu. Po wyschnięciu kleju nałożyć warstwę farby. Po takim zabiegu cegła wygląda jak wyjęta ze starego muru.


Zdecydowaną zaletą paneli w porównaniu z dostępnymi na rynku panelami gipsowymi jest ich NISKA WAGA i ŁATWOŚĆ TRANSPORTU . Jeden panel waży zaledwie 140 gramów. Waga paneli na pokrycie ściany o powierzchni 15m2 to zaledwie 9kg! Wniesienie paneli do domu na piętro to żaden wysiłek.
Panele mają wymiary 44,6 cm x 59,4cm i grubości około 2,5cm, w kilka godzin można pokryć kilkanaście metrów kwadratowych ściany, bez konieczności nawet brudzenia się (klej z tuby)! Panele można dowolnie docinać nożykiem do tapet.
Więcej informacji na stronie producenta www.decortena.pl.