Parawany projektu MoodWorks z artystyczną interwencją czołowych polskich artystów

Jak co roku, podczas Balu Dobroczynnego „Spragnieni piękna” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się aukcja dzieł sztuki.

Obok mecenatu nad „Salą Wyspiańskiego” oraz symbolicznej adopcji jednego z najcenniejszych dzieł polskiego malarstwa – zobaczymy coś jeszcze. W tym roku będą to płótna autorstwa Kazimierza Stabrowskiego „Przed witrażem. Paw”. Będzie można wylicytować unikatowe, stworzone specjalnie na tę okazję dzieła z pogranicza sztuki i designu.

Partner aukcji “Spragnieni piękna” 2019

Partnerem tegorocznej aukcji „Spragnieni piękna” jest Mood Works, renomowane studio architektury wnętrz prowadzone przez Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę. Specjalnie dla Stowarzyszenia Przyjaciele MNW Mood Works przygotowało projekt parawanów, które w rękach zaproszonych do projektu artystów stały się unikatowymi dziełami sztuki. Odwołując się do wielkiej tradycji sztuki chińskiej i japońskiej duet Kuć i Snuszka stworzył nowoczesną formę, a interwencje czołowych polskich artystów nadały każdemu z 10 parawanów niepowtarzalny charakter.

Parawan z Nicolasa Grospierre’a – dobywcy Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji

W katalogu przygotowywanej aukcji znajdą się m.in.: parawan malowany przez autora muralu na fasadzie Muzeum nad Wisłą Sławomira Pawszaka, „fotograficzny” parawan zdobywcy Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji Nicolasa Grospierre’a czy liryczny, rysunkowy parawan Arobala.

Lista zaproszonych do współpracy artystów:

1. Bartek Arobal
2. Bownik
3. Agnieszka Brzeżańska
4. Jacek Fliciński
5. Nicolas Grospierre
6. Grupa LUXUS
7. Sławek Pawszak
8. Jadwiga Sawicka
9. Radek Szlaga
10. Włodzimierz Zakrzewski

Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka

Jest to renomowane warszawskie studio projektowania wnętrz specjalizujące się w projektach dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i komercyjnych. W portfolio duetu Snuszka & Kuć znajdują się liczne realizacje wielokrotnie nagradzanych i publikowanych na łamach prasy rezydencji i apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i zagranicą. Projekty butików wiodących polskich projektantów mody, a także biura największych polskich i międzynarodowych korporacji. Projekty Mood Works wyróżnia bezkompromisowe podejście do jakości i piękna, autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu.

Więcej na:

www.przyjacielemnw.pl
www.spragnienipiekna.pl
www.moodworks.pl