Pergola ogrodowa — efektowne i funkcjonalne rozwiązanie dla twojego tarasu

Własny ogród czy taras, to ogromny luksus. Możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, wypić poranną kawę przed pracą delektując się promieniami słońca czy zorganizować rodzinnego grilla. Jeśli chcemy, aby relaks we własnym ogrodzie był czystą przyjemnością, to powinniśmy pomyśleć o zwiększeniu komfortu. W tym celu warto zamontować pergolę ogrodową, która nie tylko ochroni nas przed złymi warunkami pogodowymi, przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale także stanowi efektowną dekorację.

Czym jest pergola tarasowa?

Pergola tarasowa, to samodzielna budowla ogrodu lub element budynku. Może tworzyć taras, zacienioną aleję lub chodnik. Składa się najczęściej z dwóch rzędów podpór i kratownicy. Historycznie sięgają przełomu Średniowiecza i Renesansu. Obecnie pergole produkowane są w wysokogatunkowych materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Zadaszenie pergoli sprawi, że miejsce wypoczynku będzie zacienione i chłodne. Dostosuje nasz ogród lub taras dla dzieci, sprawi, że wypoczynek i zabawa będą bezpieczne.

Rozmiar i rodzaj pergoli możemy dostosowywać do warunków ogrodowych czy tarasowych. Małe pergole sprawdzą się przy niewielkich tarasach, mogą mieć zasłonięte boki i zaciemniony dach. Duże pergole tarasowe pomieszczą wiele osób, stworzą miejsce do biesiadowania. W zależności od potrzeb i gustu może być to pergola drewniana lub aluminiowa. Obecny rynek pergoli oferuje wiele dodatków i funkcji. Możliwość montażu osłon bocznych sprawi, że nasz taras zapewni nam intymność. Możemy zamontować również elektrykę pogodową czy oświetlenie LED.

Pergole tarasowe, pergole drewniane — szeroka lista zalet

Współczesne pergole ogrodowe wykonywane są z aluminiowych profili lub solidnego drewna. Ich głównym zadaniem jest ochrona miejsca odpoczynku czy alei przed złymi warunkami atmosferycznymi. Pergole sprawią, że nasz taras lub ogród stanie się komfortowym miejscem relaksu. Ochronią nas przed deszczem, słońcem, wysokim promieniowaniem UV w gorące lato, a także przed nieprzyjemnym wiatrem. Na stronie http://modnytaras.pl/ znajdziesz szeroki asortyment pergoli ogrodowych, indywidualne podejście do klienta i szybki czas realizacji zamówienia. To doświadczony lider na rynku.

Chronią, ale nie tylko

Pergole pełnią nie tylko funkcję ochronną przed słońcem i opadami. Ich estetyczny wygląd sprawia, że same w sobie są niesamowitą dekoracją naszego ogrodu i tarasu. Ten mały element architektury ogrodowej może służyć także jako miejsce na wystawę kwiatów. Pergola to doskonałe miejsce na pnące rośliny, ale nie tylko. Możemy uprawiać w niej warzywa, zioła, kwiaty czy rośliny ozdobne. Pergole nadają się nie tylko na ogród, ich zadaszona konstrukcja stworzy efektowny taras, na którym możemy z powodzeniem hodować zioła i warzywa potrzebne w kuchni.

Wysoce odporne pergole ogrodowe

 

Konstrukcje pergoli wykonane są z aluminiowych profili o ocynkowanych regulowanych części łącznych. Elementy pergoli są lakierowane proszkowo, co zapewnia im trwałość. Głównymi kolorami są srebrny i biały, ale powłoka dekoracyjna może imitować fakturę drewna lub posiadać inną barwę z palety RAL. Pergole mogą stanowić budowle wolnostojąca i przyścienną.

Niektóre modele wyposażone są w rynny odprowadzające wodę, a także posiadają funkcje chroniące przed deszczem i słońcem. Poszycie pergoli http://modnytaras.pl/pergole.html regulowane jest za pomocą silnika, który posiada system ewakuacji deszczówki. Wybrane pergole posiadają zadaszenie wykonane z albuminowych piór o zmiennym kącie nachylenia.