Piękne sztuczne choinki – gdzie kupić?

Choinka to jeden z ulubionych symboli Bożego Narodzenia. Czekamy co roku na nią wszyscy – niezależnie czy jesteśmy dzieckiem czy dorosłą osobą. Choinka to symbol życia i odradzania się, jak również symbol płodności i trwania. Szukając wymarzonego drzewka bożonarodzeniowego, mamy do wyboru drzewko sztuczne lub żywą choinkę. Wielu z nas decyduje się na to pierwsze rozwiązanie, gdyż jest ono ekologiczne, a produkowane obecnie choinki do złudzenia przypominają te wycięte świeżo z lasu. Gdzie kupić najpiękniejszą z choinek?

Sztuczne choinki – piękne i długowieczne

Kiedyś decydując się na drzewko sztuczne trzeba było liczyć się z tym, iż wyglądem będzie ono odbiegało od tego naturalnego. Dziś nie musimy mieć takich dylematów. Najlepsi producenci oferują nam choinki do złudzenia przypominające prawdziwe świerki lub jodły. Możemy więc wybierać czy zakupić świerka kaukaskiego lub pospolitego, jodłę czy może sosnę syberyjską lub alpejską – wybór jest jeszcze większy niż wymienione gatunki. Współczesne sztuczne choinki są drzewkami bardzo gęstymi i wiernie odwzorowują prawdziwe gatunki iglaków.

Mamy także wybór tego z czego wykonana będzie nasza bożonarodzeniowa ozdoba. Wśród sztucznych choinek najczęściej znaleźć można drzewka zrobione z tworzywa PVC lub choinki PE, czyli polietylenowe. Choinki PVC wykonane są z pewnego rodzaju folii, są przez to wytrzymałe, ale i estetyczne. To choinki tańsze od tych polietylenowych, ale nie ustępujące im pod względem walorów estetycznych. Choinki PVC są dość giętkie, dlatego drzewko można dowolnie modelować według własnego gustu i potrzeb. Gałązki przytwierdzone są do pnia na stałe, co sprzyja łatwości oraz szybkości rozkładnia choinki. Są one gęste i bardzo łatwo je przechowywać. Po wyjęciu z kartonu warto dać im jednak czas na rozprostowanie igieł. Tego typu choinki z pewnością posłużą przez wiele świątecznych sezonów.

Choinka prawie jak żywa!

Jeśli jednak zależy nam na czymś jeszcze trwalszym i bardziej przypominającym naturalne drzewko, warto zdecydować się na choinkę PE. Mimo, iż jest ona sztuczna, to jednak do złudzenia przypomina drzewko wprost wyjęte ze środka zimowego lasu. Polietylen to tworzywo, które do złudzenia potrafi odtworzyć piękno naturalnych igieł oraz gałązek. Choinki PE są elastyczne i bardzo odporne na odkształcenia, dlatego też nie ma obawy, by przechowywać je z roku na rok przez kilka czy kilkanaście lat – po wyjęciu z kartonu zawsze wyglądać będą tak samo ładnie. W sposób perfekcyjny odwzorowują one naturę i są obecnie najczęściej wybieranymi rodzajami drzewek w momencie, gdy zależy nam na jak najbardziej naturalnym wyglądzie sztucznej choinki.

Wśród wielu różnych producentów drzewek bożonarodzeniowych warto zwrócić uwagę na sztuczne choinki polskiego producenta Sonic. Znaleźć tu można starannie wyprodukowane drzewka, które swoją klasą będą zdobić dom przez niejeden sezon. Choinka sztuczna to bardzo praktyczne rozwiązanie – wygląda jak żywa, a nie pokrywa jej żywica, na której osadza się kurz, ani nie gubi igieł. To komfort i estetyka w jednym – zapoznaj się z ciekawą ofertą marki i razem z nami zacznij odliczać dni do tych najpiękniejszych świąt!