Pierwszy obrotowy wieżowiec świata powstanie w DUBAJU

David Fisher ukończył Honorowe Szkoły Architektury we Florencji. Wykładał na tym samym Uniwersytecie w Zakładzie Odbudowy Zabytków Historycznych i jako młody architekt zajmował się remontem rzymskich obiektów archeologicznych i renesansowych kościołów. Nie może być uważany za architekta w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Doktor Fisher ma 360-stopniowe doświadczenie w świecie budownictwa – od projektu do zarządzania budowlanego, od nauczania po projektowanie. Od ponad trzydziestu lat redefiniuje technologiczne skrajności budynków w kilku miastach. 

PIERWSZY OBROTOWY WIEŻOWIEC ŚWIATA

Architekt David Fisher planuje pierwszy na świecie obracający się wieżowiec w Dubaju. Mieszkańcy Dynamic Tower będą mogli podziwiać panoramiczne widoki, dzięki specjalnej technologii, która umożliwia indywidualne obracanie 360 ​​stopni. Po raz pierwszy ogłoszono w 2008 r. Projekt rotacji wieżowców Dynamic Architecture został odłożony i został wstrzymany. Po tysiącach lat, w których budynki były statyczne, dynamiczny wieżowiec Davida Fishera jest ważnym krokiem naprzód w kierunku przyszłościowej architektury.

Jedna wieża – trzy rewolucje

Pierwszy aspekt rewolucyjny związany jest z kształtem budynku, który zmienia się w sposób ciągły. To “Architektura jako część środowiska”, dostosowująca się do słońca i wiatru, widoku i do naszych chwilowych wymagań. Każde piętro może w rzeczywistości obracać się osobno, zmieniając kształt budynku. Można więc obudzić się ze słońcem wschodzącym do sypialni i cieszyć się zachwycającym słońcem nad oceanem podczas kolacji. Obracający się wieżowiec nabiera kształtów narzuconych przez czas i życie, nigdy niewystępujących w tych dwóch momentach.

Zaprojektowany przez CZAS, kształtowany przez ŻYCIE

Druga rewolucja, którą wprowadza dynamiczny wieżowiec, jest konstrukcja. Do tego futurystycznego rozwiązania projektowego David Fisher dodał kolejną unikalną innowację: prefabrykację. Jest to właściwie pierwszy budynek produkowany w fabryce, dający budownictwu nowe, przełomowe podejście.

Luksus w parze ze środowiskiem

Trzecia rewolucja rodzi się dzięki połączeniu technologii i luksusu ze środowiskiem. Turbiny wiatrowe wieżowca, umieszczone poziomo między każdym piętrze, a tuszem słonecznym na wielu dachach, będą wytwarzać energię, dzięki czemu wieża jest pierwszym, samoobsługowym budynkiem. Tak więc wieża obrotowa, unikatowe rozwiązanie architektoniczne, staje się również “elektrownią” produkującą zieloną energię dla miasta. Zobaczcie sami.

Jak Wam się spodobał projekt pierwszego na świecie budynku w ruchu?  Zapraszamy do dyskusji tutaj bądź na naszej stronie na facebooku.

Teraz i Ty możesz tworzyć decodom.pl + dodaj artykuł